A D csoporthoz hasonlóan a G-ben is szerepel olyan trió, amely már négy éve is együtt harcolt a nyolcaddöntőért. A szerbek akkor Brazíliától és Svájctól is kikaptak, azóta azonban mindhárom együttes nagy fejlődésen ment keresztül, így óriási küzdelem várható a továbbjutásért közöttük.
Egy labdarúgó-világbajnokságon Brazília mindig az esélyesek között szerepel, ekkora favoritnak viszont legutóbb húsz éve számított a Selecao – akkor össze is jött a vb-cím, ám azóta az érem sem. A 2018-as kiesés óta egyetlen tétmérkőzést veszített a világranglista vezetője, a Copa América 2021-es fináléját. A négyéves ciklus másik kontinenstornáját és a vb-selejtezőcsoportot rendkívül magabiztosan nyerte meg, utóbbit 40-5-ös gólaránnyal, ami jelzi, hogy elöl és hátul is nagyon rendben van a válogatott. Neymar Katarban megdöntheti Pelé gólrekordját is, számára azonban ennél is fontosabb, hogy a világklasszisokból álló válogatott végleg feledtesse a 2014-es kudarcot.
Svájc a legutóbbi világbajnokságon megnehezítette a brazilok dolgát is, ám a nyolcaddöntőben fájó vereséget szenvedett a svédektől. Azóta is folyton megnehezíti a nagyok dolgát: az Eb-re Dániát is megelőzve jutott ki, majd a főtáblán a franciákat és a spanyolokat is büntetőpárbajra kényszerítette. A svájciak az Európa-bajnok olaszok előtt végezve kvalifikálták magukat Katarba, azóta pedig a Nemzetek Ligájában sorozatban harmadszor is bentmaradtak az elitben – többek között egy spanyolországi győzelemnek köszönhetően. A válogatott támadójátéka nem tartozik a legjobbak közé, a világszínvonalú védelem azonban segíthet a továbbjutás kiharcolásában.
Az Eb-ről szégyenszemre lemaradó szerbek Portugáliát is megelőzve biztosították be a katari részvételt, idén pedig a Nemzetek Ligája A divíziójába is felkerültek Aleksandar Mitrovic vezetésével. A klasszis csatár a Premier League-ben, Dusan Vlahovic pedig a Serie A-ban szórja a gólokat, de a többi posztra is a topbajnokságok klubjai adják a játékosokat. A brazilok ellen így sem ők a favoritok, ám a svájciakkal nagyot harcolhatnak azért, hogy ezen a néven először megéljék az egyenes kieséses szakaszt.
Kamerun előbb Elefántcsontpart ellen vívott ki-ki párharcot, majd az Algéria elleni selejtezőn óriási csatában – botrányos bírói döntéseknek is köszönhetően – biztosította be a katari részvételt, úgyhogy küzdeni tudásból mindenképpen jelesre végzett. Az afrikaiak az idei kontinenstornán bronzéremig jutottak, amit elsősorban a már az Interben védő André Onanának és a Lyonban jeleskedő Karl Toko Ekambinak köszönhetik. Kettejük között azonban a védelem és a középpálya sem üti meg a csoportriválisok szintjét, így jó esélye van, hogy Kamerun sorozatban a harmadik világbajnokságán is pont nélkül marad.
Korábbi egymás elleni tétmérkőzések nagy tornákon:
1950-es világbajnokság, csoportkör: Brazília–Svájc 2-2
1994-es világbajnokság, csoportkör: Brazília–Kamerun 3-0
2001-es Konföderációs Kupa, csoportkör: Brazília–Kamerun 2-0
2003-as Konföderációs Kupa, csoportkör: Brazília–Kamerun 0-1
2014-es világbajnokság, csoportkör: Kamerun–Brazília 1-4
2018-as világbajnokság, csoportkör: Brazília–Svájc 1-1
2018-as világbajnokság, csoportkör: Szerbia–Svájc 1-2
2018-as világbajnokság, csoportkör: Szerbia–Brazília 0-2
A G csoport menetrendje:
2022. november 24. Svájc–Kamerun 11.00, al-Vakra
2022. november 24. Brazília–Szerbia 20.00, Loszaíl
2022. november 28. Kamerun–Szerbia 11.00, al-Vakra
2022. november 28. Brazília–Svájc 17.00, Doha
2022. december 2. Szerbia–Svájc 20.00, Doha
2022. december 2. Kamerun–Brazília 20.00, Loszaíl