19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
HUNPóta Georgina
22:30AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl

Kovács Ágnes két ezüstérmet szerzett

A szombati két arany után - Risztov Éva 400, Cseh László pedig 200 m vegyesen nyert - vasárnap három ezüst jutott a magyar úszóknak a római nemzetközi versenyen. A második helyek megszerzésében ezúttal Kovács Ágnes jeleskedett, aki két számban is a dobogó második fokára állhatott fel.

A Mare Nostrum elnevezésű viadalsorozat e hétvégi olaszországi állomásán, a második napi programban Kovács előbb korábbi sikerszámában, 200 m mellen állt rajthoz, és az olimpiai, világ- és Európa-bajnoknő 2:29.48 perccel csapott a célba a 2:26.10-zel magabiztosan első osztrák Mirna Jukic mögött. A Bp. Spartacus kiválósága hovatovább az első számú kedvencévé előlépő vegyesúszásban sem adta alább az ezüstéremnél: itt a 200-as szám majdhogynem egyeduralkodója, az ukrán Jana Klocskova diadalmaskodott (2:13.29 p), mögötte azonban Kovács bizonyult a második leggyorsabbnak, 2:16.32 perc alatt tudva le a távot.

A vasárnap harmadik magyar ezüstjének Risztov Éva lett a tulajdonosa. A Bp. Spartacus 18 éves klasszisa - miután "lefürödte" a 400 m gyors döntőjét, ahol csak a 8. lett 4:15.93 perces felejthető idővel 200 m pillangón a második legjobbat produkálta 2:10.66 perccel, aminél csak az olasz Paola Cavallino tudott jobbat (2:10.50 p).

Cseh László zárónapi fellépését nem kísérte siker: 200 m háton csak a kilencedik időt érte el (2:07.37 p), ezzel nem került be a fináléba. Döntőzött viszont 200 m mellen és ott az 5. helyet érdemelte ki a májusi madridi Európa-bajnokságon három bronzot is szerző Bodor Richárd (1:01.13 p), míg ugyanitt a szintén pécsi Financsek Gábor a 8. lett (1:03.09 p).