Schmitt Pál elmondta, hogy a MOB 110 éves történetének harmadik legnagyobb delegációja utazik a görög fővárosba. A MOB-elnök 20 érem, közte 8 arany megszerzését tartja reálisnak.
A 212 versenyző mellett 4 hivatalos tartalék (3 vívó és 1 evezős) tart a csapattal, ők azonban a NOB szabályai szerint nem lakhatnak az olimpiai faluban. Atlétikában még egészen augusztus 9-ig van lehetőség szintteljesítésre és teniszben is elképzelhető, hogy bővül a névsor, mivel Czink Melinda harmadik a várólistán.
"A részvételt nehéz kvalifikációs sorozaton keresztül lehetett kivívni, ennek során pedig világsztárok véreztek el, így mindenképpen a magyar sport erejét mutatja, hogy 22 sportágban több mint 200 versenyző lesz jelen Athénban" - mondta Schmitt Pál, aki szerint a 8 aranyéremmel és 20 medállal Magyarország a 13-15. helyet szerezheti meg a nemzetek között és ezzel megismételné a sydneyi teljesítményt.
Aján Tamás főtitkár 12-14 potenciális aranyeséllyel számol, és úgy kalkulál, hogy ennek 50-60 százaléka szokott realizálódni. Molnár Zoltán csapatvezető viszont kiemelte, hogy 2000-ben kisebb csodának számított a magyar csapat eredményessége (8 arany, 6 ezüst, 3 bronz), s mivel azóta nem történt jelentős változás a magyar sportban, kevesebb első helyet vár, mint Sydneyben.
A jutalmazás elveit és a nagyságrendeket már korábban elfogadta a kormány, a közgyűlésnek nem volt ellenvetése. Így az Athénban egyéni versenyszámban győztes magyar sportoló nettó 10 millió forintra, a második 8 millióra, a harmadik 6 millióra számíthat. A csapatsportágban aranyérmesek fejenként 5 millióval gazdagodnak. A MOB ugyanakkor szeretné, ha nemcsak az első hat, hanem bizonyos sportágakban a 7-8. helyezettek is kapnának prémiumot.
Schmitt Pál elárulta, hogy kajak-kenuban és atlétikában jelentkezett be éremosztásra, de valamelyik csapatsportágban, vízilabdában, vagy kézilabdában is szeretne ott lenni a medálok átadásánál.
A közgyűlés végén került sor a MOB-díjak átadására. A díjazottak: Sir Bernard Schreier (a Danubius Hotels Rt. fő részvényese), Hugyecz Ferencné (a Dunavarsányi Edzőtábor igazgatója), Arday Andor (7 olimpia előkészületeinek tevékeny részese), Domby Iván (volt vízilabdázó, majd játékvezető, a MOB hagyományőrző bizottságának tagja), Mizsér Jenő (az öttusasport krónikása) és Palócz Rudolf (nemzetközi birkózóbíró, a válogatott technikai vezetője).
A NOB által újonnan alapított Sport és Média-díjat vehetett át Vad Dezső Aranytollas újságíró, aki 15 éve a MOB sajtószóvivője.