Erről Robert Mueller a kínai fővárosban beszélt azt követően, hogy tárgyalt az ottani rendőri és biztonsági szervek irányítóival.
Az FBI igazgatója az olimpiát fenyegető konkrét veszélyekről nem nyilatkozott, azt viszont kijelentette, hogy a biztonsági előkészületeket illetően kedvező benyomásokat szerzett pekingi látogatásán.
Hozzátette, hogy folytatódik a közös munka, s megemlítette, hogy elsősorban az olimpiai létesítmények biztonsága, továbbá a számítógépes bűnözés és a korrupció kérdései álltak megbeszéléseinek középpontjában.
Az ötszörös ötkarikás bajnok úszó, Ian Thorpe is ott lesz az olimpiai láng vivőinek sorában, amikor a fáklya - Görögországból útban a kínai fővárosba - április 24-én Canberrába érkezik.
A versenyzéstől 2006 novemberében visszavonult klasszis mellett a nemes feladatban szerepet kapó 80 ausztrál sportkiválóság között említik a jelentések a távoli kontinens élő futólegendáját, az egykori világcsúcstartó Ron Clarke-ot, aki az 1956-os, melbourne-i olimpián fellobbantotta a lángot, továbbá a négy olimpián is járt maratonistát, Robert De Castellát.
Az augusztus 8. és 24. között zajló játékok szervezői összesen 22 ezer fáklyavivővel számolnak addig, amíg a hagyományos görög helyszínről, az ókori Olümpiából útjára indul, és - a világ körüli stafétával öt földrészen 137 ezer kilométert megtéve - Pekingbe megérkezik az olimpiai láng.