Történelmet írtak férfi sífutásban is, ahol 30 kilométeren meglepetésre az olasz Franco Nones győzött, egy másodperccel megelőzve a sokkal esélyesebb norvég Martinsent és a finn Mantyrantát, és megszerezve ezzel az első közép-európai sífutó aranyat. A hölgyeknél egy 30 éves, 3 gyermekes svéd testnevelő tanárnő volt a sztár. Toini Gustafsson mindkét egyéni futószámban, 5 és 10 km-en is nyert, ám a 3x5 km-es váltóban „csak” a második helyet szerezte meg. Nagy meglepetést okozott Jirí Raska is, a csehszlovák síugró középsáncon nyert (megelőzve az osztrák Bachlert és Preimlt) s megszerezte Csehszlovákiának az első téli aranyérmet.
Almássy Zsuzsa hatodik lett a műkorcsolyázásban (győzött az amerikai Peggy Fleming), s az igazi sztár az orosz házaspár, Ludmilla Bjelouszova és Aleszander Protapopov volt, aki címvédőként megvédte elsőségét. Gyorskorcsolyában holland fölény dominált: Cornelis Verkerk (1500 m), Carolina Geijssen (1000 m) és Johanna Schut (3000 m) is első lett.
A jégkorongtorna keresztbe játszásainál Anatolij Taraszov tanítványai jöttek ki jól. A szovjet együttes annak ellenére első lett, hogy kikapott az ezüstérmes csehektől, akiknek nem kellett volna mást tenniük, mint legyőzni utolsó mérkőzésükön a svédeket. 2-2 lett a vége... Persze, az a szovjet válogatott, amely 5-0-ra lealázza Kanadát, meg is érdemli az elsőséget.
1968, Grenoble
37 ország, 1158 induló (947 férfi, 211 nő)
8 sportág, 35 versenyszám
Az éremtáblázat végeredménye:
1. Norvégia (6 arany, 6 ezüst, 2 bronz)
2. Szovjetunió (5 arany, 5 ezüst, 3 bronz)
3. Franciaország (4 arany, 3 ezüst, 2 bronz)
Az olimpia legeredményesebb sportolói:
1. Jean-Claude Killy (francia, alpesisí) 3 arany
2. Toini Gustafsson (svéd, északisí) 2 arany, 1 ezüst
3. Olle Ellefsaeter (norvég, északisí), Harald Grönningen (norvég, északisí), Eugenio Monti (olasz, bob) és Luciano de Paolis (olasz, bob) 2-2 arany