A riói olimpia egyik legizgalmasabb helyszíne a Maracana Stadion. Az 1950-ben felhúzott aréna már-már nemzeti jelképe Riónak és Brazíliának, egykor a világ legnagyobb stadionja volt.
1950. július 16-án a jegyirodák szerint 199 854, valójában azonban mintegy 210 ezer ember látta, amint a házigazda brazilok 2-1-re kikapnak Uruguaytól. Azóta ezt a vereséget Maracanazónak nevezik a brazilok. 1992. július 19-én a stadion egyik lelátórésze leszakadt, hárman meghaltak, ötvenen megsérültek, ezért csökkentették a befogadóképességét, jelenleg 78 639-en férnek el benne.
Tudósítónk útja izgalmas volt a stadion felé, a médiabusz sofőrje öt - amúgy az olimpián dolgozó, de nem sajtós - haverját is magával hozta az útra, többször letért az olimpiai sávról, és a cimborákat kitette épp ott, ahol ők szerették volna. Ezt megelégelte egy Brazíliában élő olasz tévés, és elképesztő hangon üvölteni kezdett a sofőrrel és a potyautasokkal.
Ti mit képzeltek magatokról? Hogy meritek ezt megtenni?
A médiabusz nem térhet le az útvonaláról. Ez egy veszélyes környék, ahová hoztál minket, itt már közel vannak a favelák, mi a fenét csinálnál,
ha valaki egy fegyverrel bekopogtatna az ablakon, amíg a hülye haverjaidat szállítgatod?
Takarodjatok le azonnal a buszról!" - kiáltotta önmagából kikelve az olasz férfi, majd meglökött két potyautast, és nem sok kellett, hogy egymásnak essenek.
Az utasok ezen a közjátékon hamar túltették magukat, hiszen végül sikeresen megérkezett a legendás stadionhoz a busz, és a kezdést is sikerült elcsípni.
Magyar szemszögből természetesen Marozsán Dzsenifer miatt volt érdekes a döntő, a németek 10-es mezben játszó ásza a négyszeres magyar válogatott Marozsán János lánya.
1996-ban a Saar-vidéki Burbachba költöztek, mivel Marozsán János a harmadosztályú 1. FC Saarbrücken csapatába igazolt.
Dzsenifer hihetetlen karriert futott be Németországban,
2008-ban U17-es Eb-aranyérmes és gólkirály, ugyanebben az évben vb-bronzérmes és gólkirály, 2010-ben U20-as világbajnok. A Frankfurttal 2013-ban Bajnokok Ligája-győztes, jelenleg a francia BL-címvédő Lyon légiósa.
Az olimpián eddig még nem szerzett gólt, az előző két meccsen le is cserélték (egyszer a szünetben, egyszer a 88. percben), a döntőben újra a kezdőben kapott helyet. A németeket az ötgólos Melanie Behringer és a három gólig jutó sara Däbritz vitte eddig a hátán, ám a finálé hőse egyértelműen Marozsán volt.
A meccs abszolút élvezhető volt, főleg a Maracana fantasztikus hangulata miatt, a nézők kitettek magukért,
hasonlót nem is éltünk még át eddig Európa egyetlen arénájában sem.
A svéd kapus csukafejessel mentett, Leupolz alig fejelt fölé, Maier 16-ról csavart kevéssel mellé, a kipattanót Anja Mittag óriási helyzetben mellé lőtte. Volt itt miért tapsolni, ebben tökéletes társ volt a közönség.
De volt még helyzet bőven az első félidőben, Lotta Schelin egy hosszú indítást a jobbösszekötő helyéről fölé lőtte, ezt Stieber Zoltán az Eb-n simán átemelte a kapuson. Szép cseleket is láthattunk, nem volt túl gyors tempó, de a hol hullámzó, hol ollézó, hol felállva őrjöngő lelátó felejthetetlen sportélménnyé varázsolta a döntőt.
Persze mi annak drukkoltunk, hogy Marozsánék győzzenek, és ha lehet, akkor az ő vezérletével. A 35. percben még fölé lőtt távolról, és Däbritz sem tudta megtréfálni Lindahlt, aki vetődve hárította a 19 méteres lövést.
A szünetben 11 német lövésből három, a hat svéd löketből egy ment kapura.
Aztán elérkezett a 48. perc, amikor Marozsán 16 méterről álomszép gólt tekert a bal felsőbe. A stadionon hihetetlen hangulat lett hurrá, mindenki a magyar származású labdarúgónak tapsolt. Magyarként is hátborzongató volt ezt látni-hallani-tapasztalni.
De ezzel még nem volt vége, ki más, mint Marozsán csavart 18 méterről a jobb oldali kapufára szabadrúgásból, szegény Sembrant pedig ballal a saját kapujába vágta a kipattanót.
Ez a Marozsán-tekerés is világklasszis teljesítmény volt.
A 66. percben egy jobbról betett labdát Blackstenius gólra váltotta közelről, visszahozva még a svéd reményeket. Támadtak a svédek, de nem sikerült már egyenlíteniük, Marozsán viszont 23 méterről lőtt még egy remek szabadrúgást, centikkel mellé.
A lefújás után a németek ellepték a gyepet, és egymást ölelgetve ünnepelnek, megnyerték az aranyérmet - egy budapesti születésű magyar lány vezérletével.