10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
A házigazdák válogatottja jutott elsőként a törökországi férfi kosárlabda Európa-bajnokság fináléjába, miután az elődöntőben hosszabbítás után legyőzte Németországot. A másik elődöntőben Jugoszlávia biztosan verte Spanyolországot.

A két NBA-sztár csatájából
Türkoglu került ki győztesen
Férfikosárlabda Európa-bajnokság

Törökország-Németország 79-78 (19-20, 22-21, 16-15, 13-14, 9-8), hosszabbítás után
Isztambul, 12,000 néző
Pontszerzők: Kutluay 24, Türkoglu 23, Erdenay 11, Türkcan 10, Besok 8, Yildirim 3, illetve Nowitzki 22, Okulaja 18, Pesic 17, Femerling 10, Bradley 6, Garris 5

A vendéglátók kezdtek jobban, s az 5. percben már 19-10-re vezettek. Innen fordítottak a németek a negyed végén Femerling találatával. A folytatásban ismét a törököknél volt az előny, de a félidőben döntetlennel vonultak öltözőbe az együttesek (41-41).

A harmadik játékrész Nowitzki és Kutluay dobópárbaját hozta, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. A hajrában a legutóbbi Eb-n hetedik németek összpontosítottak jobban, de a szinte önkívületben játszó hazaiak Türkoglu triplájával a záró dudaszó előtt 4 másodperccel egyenlítettek (70-70).

A hosszabbítás 4. percében Nowitzki kipontozódott, s a törökök Türkoglu egyéni akciója révén megszerezték a győztes találatot.

Jugoszlávia-Spanyolország 78-65 (18-21, 18-18, 21-12, 21-14)
Isztambul, 12 ezer néző
Pontszerzők: Stojakovic 30, Bodiroga 15, Drobnjak 13, Obradovic 5, Jaric, Tarlac és Gurovic 4-4, Scepanovic 3, illetve Gasol 22, Angulo 12, Paraiso és Lopez 8-8, A. Reyes 6, Navarro 5, Rodriguez és Jimenez 2-2

A legutóbbi Eb két dobogósának csatája (1999-ben a spanyolok ezüst-, a jugoszlávok bronzérmet nyertek) kezdetben az ibériaiak fölényét hozta. A kék-fehéreknél csak a Sacramento Kingsben profiskodó Predrag Stojakovic remekelt, míg az ellenfél legjobbja Pau Gasol volt.

A találkozó a harmadik negyedben dőlt el, amikor a világbajnoki címvédő jugoszlávok kosaraira a túloldalról alig érkezett válasz.