Ahogy sejthető volt, Cristiano Ronaldo nyert, azaz a mellette szóló érvek sokkal erősebbnek bizonyultak, mint az ellene szólók. A portugál klasszis a FIFA honlapja szerint a szavazatok 37,66 százalékával nyert, Lionel Messi 15,76 százalékot kapott, Manuel Neuer négy századdal maradt el tőle (15,72 százalék).
Cristiano Ronaldo az előző Aranylabda-szavazás óta – amikor szintén ő nyert – 60 hivatalos mérkőzésen szerepelt. Összeszedni sem volt egyszerű: a spanyol bajnokik mellett játszott Spanyol Kupa-meccseket, Spanyol Szuperkupa-döntőt, Európai Szuperkupa-döntőt, Bajnokok Ligája- és klubvébé-találkozókat, vb-meccseket, illetve Eb-selejtezőket. Összesen tehát nyolc külön trófeáért szállt harcba. A számláláskor figyelembe vettük még a portugál válogatott barátságos meccseit (a Real Madrid felkészülési mérkőzéseit viszont nem).
Ez rettenetesen komoly terhelés, és még megdöbbentőbb, hogy ha mind a 60 meccset végigjátszotta volna, akkor is csak 93 perccel focizott volna többet.
Ronaldo a Real Madridban eddig öt és fél szezont húzott le, ezeken 180 bajnokin 203 gólt szerzett, ami jobb a meccsenkénti egyes átlagnál, pedig ezt még a sportág hőskorában is csak a legnagyobbak közelítették meg. A mostani szezonban 15 bajnokin lépett pályára, 26 gólt vágott, átlagosan 52 percenként veszi be az ellenfelek kapuját. Emellett még nyolc gólpasszra is futotta tőle.
A rengeteg gólon kívül a Bajnokok Ligája-győzelemmel érdemelte ki az Aranylabdát. Persze ott is rengeteg gólt lőtt, 17-et, ami rekord a sorozatban – ebből azonban csak a tavaszi idényben szerzett nyolc gólt vehették figyelembe az idei Aranylabda-szavazáson, illetve a mostani idény csoportmeccseit. Később a Sevilla elleni európai Szuperkupa-döntő mindkét találatát ő jegyezte, a klubvébén ugyanakkor nem talált be, pedig az elődöntőben 4-0-ra, a döntőben 2-0-ra nyert a Real. Marokkóban mindössze két assziszt került a neve mellé.
A világbajnokság évében logikus, hogy az Aranylabda odaítélésénél nagy súllyal esik a latba a vébén nyújtott teljesítmény, bár láttunk már olyan évet, amikor ez nem így volt. Ronaldónak ugyan komoly szerepe volt Portugália kijutásában (a svédek elleni pótselejtezőt szinte egymaga döntötte el), de a vébén már nem domborított nagyot, szemben például Messivel, aki bevitte a döntőbe Argentínát.
Neuer túl jó csapatban nyert
Manuel Neuer minden kétséget kizáróan napjaink legjobb kapusa, a söprögetőként is remeklő kapusnak az volt a pechje, hogy túl jó csapatban lett világbajnok, így nem tudott eleget hozzátenni Németország világbajnoki címéhez – mert alig vették célba a kapuját. Sokan ennek ellenére a kiemelkedő képességű kapusnak adták volna a díjat, ami azért némileg ellentmond a trendeknek is. Kapus eddig egyszer nyert Aranylabdát: Lev Jasin, még 1963-ban. Még a dobogóra is ritkán kerülnek kapusok, legutóbb 13 éve volt erre esély, a 2002-es vb-döntős németek 1-ese, Oliver Kahn révén. A Bayern ikonikus kapusa azonban csak harmadik lett a végső szavazáson.A Messi-hívők éveken át azzal érveltek, hogy bár a két játékos képességei, góljai és elért eredményei között nincs jelentős különbség, a pályán kívüli viselkedésével egyértelműen az argentin klasszis nyeri kettőjük összehasonlítását. Ez a megállapítás azonban már nem biztos, hogy megállja a helyét.
Azt már egy ideje tudjuk, hogy Messi gondolkodás nélkül kifúrja vetélytársait a csapatból, amikor, mondjuk, a szélről középre akar kerülni: egymás után kellett távoznia a Barcából Samuel Eto’ónak, Zlatan Ibrahimovicnak, és a szélre kényszerült David Villa és Thierry Henry is, az azonban csak az utóbbi hetek nyilatkozatai után vált sejtésből ténnyé, hogy Messi igazi kiskirályként viselkedik a Barcánál.
Igaz, korábban Ronaldo jobbára az összetört sportkocsik, az elcsábított szupermodellek és a műesések és hisztik miatt volt a bulvársajtó kedvence, az utóbbi időben azonban rengeteget változott a játékosimidzse. Hasonló bulvárügyei az utóbbi években szinte egyáltalán nem voltak, ellenben rendszeresen feltűnt jótékonysági eseményeken, kórházat építtetett Madeirán.
Eközben Messit adócsalásért vette elő a spanyol adóhatóság, és mára az is egyértelművé vált, hogy a Barcelonánál kialakult belső káoszhoz is hozzátette a maga részét.
A zürichi gálán az év csapatát is megválasztották, a szavazás nem hozott különösebben nagy meglepetést, szinte minden poszton borítékolható volt a végső győztes.
Manuel Neuer (Bayern München) – Sergio Ramos (Real Madrid), David Luiz (PSG), Thiago Silva (PSG), Philipp Lahm (Bayern München) – Andrés Iniesta (Barcelona), Toni Kroos (Real Madrid), Angel Di María (Manchester United) – Lionel Messi (Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Arjen Robben (Bayern München)
Az év legszebb góljáért járó Puskás Ferenc-díjat James Rodriguez kapta, aki nagy fölénnyel utasította maga mögé Robin van Persie spanyoloknak fejelt találatát, és az ír Stephanie Roche – szintén káprázatos – találatát.
A női aranylabdát a wolfsburgi Nadine Kessler kapta, a 26 éves középpályás a brazil Martát győzte le a szavazáson.