Búvárúszásban kiválóak a magyarok, a háromszoros felnőtt világbajnok, háromszoros felnőtt Európa-bajnoki bronzérmes, többszörös világcsúcstartó Senánszky Petra, például, biztos aranyesélyes lenne - 2024-ben elvégre még csak 30 éves lesz.
Fogathajtásban is császárok vagyunk, Lázár Vilmos hétszeres kettesfogathajtó világbajnokként célozhatná meg a dobogót.
Horgászatban is messze földön híresek a magyarok, tavaly például Walter-Barna Diána fogott mindenkinél nagyobb mennyiségű halat a portugáliai vb-n, a férje, Walter Tamás pedig a férfi mezőnyben nyert már kétszer is vb-aranyat.
Kick-boxban mindig is jók voltunk, most is vannak remek versenyzőink, mint az egyaránt többszörös világ- és Európa-bajnok, valamint World Combat Games-győztes Mórádi Zsolt és Jároszkievicz Krisztián vagy az Európa-bajnok Brunner Boglárka és Görbics Gábor. Kilenc év múlva is lenne esélyünk, az biztos.
Ha a repülőhollandi bekerülne a programba, a Majthényi Szabolcs, Domokos András páros dörzsölhetné a tenyerét, hiszen januárban már a tizenegyedik világbajnoki aranyérmüket szerezték.
Ha rúdtánc, akkor Magyarország. Szlávy Eszter és Engel-Tänczer Katalin a szeptemberben elnyert Európa-bajnoki aranyérem után decemberben a világbajnoki aranyat is elhozták Prágából felnőtt duó kategóriában.
A strandkézilabdával sem járnánk rosszul, idén a junior fiúk és lányok is Eb-t nyertek, azaz az utánpótlás nagyon rendben van.
A szektorlabda, azaz gombfoci igazi magyar specialitás. A sportágban 1994 óta rendeznek világversenyeket, azóta a magyar csapat minden Eb-t és vb-t megnyert. Az olimpia aligha lenne kivétel.
Szumóban is ott vagyunk a szeren, 2007-ben a volt olimpiai ezüstérmes birkózó Bárdosi Sándor Thaiföldön lett világbajnok. De a nők sem rosszak, Makai Erika és Kálló Gyöngyi bronzéremmel tért haza.
Tekében sincs párjuk a mieinknek. A Szegedi TE rendre megnyeri a Bajnokok Ligáját, 2013-ban a magyar férfiak és nők is megnyerték a vb-t.
Japán jövő augusztusban dönt