Simicskó azt mondta: a felkészülésre és kiutazásra 3,162 milliárd, az elismerésekre pedig 2,140 milliárd forint szerepel a költségvetésben. Hozzátette, hogy folytatódik a 16 kiemelt olimpiai sportág fejlesztése és a hat nagy fővárosi klub támogatási programja is.
Elmondta, hogy ikerült kiszámítható fejlődési pályára állítani a sportot. Az államtitkárság hármas célrendszert tűzött ki, melynek fontos eleme, hogy minden gyermek sportoljon. Kifejtette, ennek érdekében indult el a Sport legyen a tiéd! toborzó program, melynek célja, hogy félmillió igazolt utánpótláskorú sportoló legyen Magyarországon.
Az államtitkárság másik fontos célkitűzése az, hogy Magyarország minél több világversenyt, rangos sporteseményt rendezzen, idén mintegy 40 nagy sportrendezvény szerepel a naptárban és jövőre is hasonló számú esemény várható. Komoly sportdiplomáciai sikerként értékelte azt is, hogy Magyarország adhat otthont a 2016 őszi európai sportminiszteri találkozónak.
A harmadik kiemelt cél a létesítményfejlesztés. A nemzeti stadionfejlesztési program, az olimpiai infrastruktúrafejlesztés a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz került, ez magyarázza, hogy miért csökken az államtitkárság költségvetése.