Budapest, 2015. október 15.
A drónnal készült felvételen a Testnevelési Egyetem leégett atlétikai csarnoka 2015. október 15-én. A háromezer négyzetméteres csarnokban ezen a napon hajnalban keletkezett tűz, az épület teteje beomlott, a létesítmény használhatatlanná vált.
MTI Fotó: Ruzsa István
Vágólapra másolva!
Több mint 160, köztük több, már elhunyt magyar sportoló kéznyoma volt annak a csarnoknak a falán, amely csütörtök hajnalban leégett a Testnevelési Egyetemen. Anyagi szempontból az atlétákat érte a legnagyobb veszteség.
"Felmérhetetlen a kár, és nemcsak anyagi értelemben. A felszereléseken kívül ott volt a Magyar Sportcsillagok Fala is, ahol többek között olyan sportolók kéznyoma szerepelt, akik már nincsenek közöttünk" – mondta az Origónak Szalma László, a Testnevelési Egyetem atlétika szakosztályának vezetője az egyetem sportcsarnokának csütörtök hajnali leégéséről.
A több mint 160 világklasszis magyar sportoló kezének lenyomatát őrző Magyar Sportcsillagok Fala a sportcsarnokkal egybeépült aula falán volt. "Az életveszélyessé vált épületbe a tűzoltókon kívül senki sem léphetett még be, de
a tetőszerkezet is beomlott, a gyűjtemény nem maradhatott épen"
– mondta az Origónak Fogarasi György, a TE kosárszakosztályának technikai vezetője. Szájer Péter úszóedző ugyancsak úgy vélte, hogy mivel az aula is porig égett, a kéznyomokból semmi sem maradhatott.
Hemingwaynek még nem szóltak
A gyűjteményt létrehozó Hemingway Alapítvány alapítóját, George F. Hemingwayt még nem értesítették arról, hogy a gyűjteményt kár érte volna – közölte megkeresésünkre a magyar-amerikai üzletember tulajdonában lévő Budapest Honvéd kommunikációs osztálya.
A legnagyobb veszteség az atlétákat érte, a tűzoltók szerint "menthetetlen" csarnokot elsősorban ők használták.
Odalett rengeteg gát, rúd, magasugró szőnyeg és más atlétikai felszerelés.
"Sok helyről kaptunk ígéretet támogatásra, már itt volt a kerület polgármestere, most várjuk sportállamtitkárság képviselőjét, de konkrétumokat egyelőre nem tudok mondani" – mondta Szalma László.
Arra a kérdésünkre, hogy hol és mikortól tudják folytatni a munkát, az egykori fedett pályás Európa-bajnok, olimpiai negyedik helyezett távolugró azt felelte: amíg lehet, a szabadban, ezért bíznak a jó időben. Későbbre az I. kerületi Toldy Ferenc Gimnázium ajánlott fel segítséget.
Nehéz lesz pótolni
Akkora volt a csarnok, hogy egyszerre több órát is lehetett benne tartani. Nem tudom, mivel lehet pótolni – mondta az Origónak Boros Zoltán, az egyetem női kosárcsapatának vezetőedzője.
Fogarasi György szerint a kosarasok a felszerelésük egy részének megsemmisülése ellenére újra tudnak edzeni, amint újra áram alá lehet helyezni az épületegyüttest. Ők ugyanis egy másik csarnokban edzenek, amely épségben maradt.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!