Djokovic labdaszedőt csinált Federerből

Novak Djokovic, tenisz
Melbourne, 2016. január 28. A szerb Novak Djokovic játszik a svájci Roger Federer ellen az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében Melbourne-ben 2016. január 28-án. (MTI/AP/Andrew Brownbill)
A világelső és címvédő Novak Djokovic négy szettben legyőzte Roger Federert, ezzel bejutott a döntőbe a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Eredmény, elődöntő:
Djokovic (szerb, 1.) - Federer (svájci, 3.) 6:1, 6:2, 3:6, 6:3 - az élő közvetítés

A csütörtöki találkozó első két játszmája rendkívül egyoldalú játékot hozott: a 17-szeres Grand Slam-győztes svájci játékosnak csak felvillanásai voltak, végig az ötszörös bajnok szerb irányított, aki mindössze 54 perc alatt került 2-0-s előnybe.

A statisztikák akkor már jelezték, nagy csodára nem számíthatunk: Djokovic korábban 153 mérkőzést nyert meg kétszettes előnyről. Csupán egyszer veszített, még 2010-ben a Roland Garros negyeddöntőjében Jürgen Melzer győzött ellene 3:6, 2:6, 6:2, 7:6, 6:4-re.

Novak Djokovic hatodszor döntős Melbourne-ben Forrás: MTI/AP/Andrew Brownbill

A harmadik felvonásban aztán az Australian Open négyszeres bajnoka, Federer magára talált, 3:2-nél elvette riválisa adogatását, s előnyét megtartva szépített. A negyedik, egyben utolsó szettben az első hét játékban mindenki hozta az adogatását, Djokovic aztán 4:3-nál brékelt, majd semmire hozva adogatását végül 2 óra 19 perc alatt nyert, így immár 23-22-re vezet kettejük különpárharcában.

A legnagyobb fordítás

A tenisztörténelem legnagyobb fordítását Jimmy Connors jegyezte, aki 1987-ben, a wimbledoni torna 4. fordulójában 1:6, 1:6, 1:4-re állt a svéd Mikael Pernfors ellen, végül azonban 1:6, 1:6, 7:5, 6:4, 6:2-re győzött.

A világelső eddig ötből ötször nyert Melbourne-ben (2008, 2011, 2012, 2013, 2015), a vasárnapi döntőben a pénteki Andy Murray-Milos Raonic csata továbbjutója lesz az ellenfele.