A lap elemzésében kitér rá, hogy bár Los Angeles az állandó közlekedési dugókkal, a szmoggal és óriási kiterjedésével, lakosságával nem feltétlenül a legjobb választás egy olimpia megrendezésére, mégis őket tartják a legnagyobb favoritnak. Egyszerűen azért, mert
pont abban erősek, ami miatt már több város visszalépett a kandidálástól.
Róma ezen a héten csatlakozott Hamburghoz, Bostonhoz és Oslóhoz (és tulajdonképpen Torontóhoz, ahol a városvezetés egyből megvétózta az olimpiai tendert), mert "nem kíván később kihasználhatatlanná váló létesítményekre pénzt kidobni az ablakon." Pont ebben erős viszont Los Angeles, ahol szinte alig kell létesítményekre költeni.
A városban és környékén számtalan olyan sportfranchise működik, aminek a létesítményében bőven meg lehet rendezni egy-egy olimpiai versenyszámot. Long Beach és Anaheim ugyan 40-50 km-re fekszenek a belvárostól, illetve a tervezett olimpiai falutól, de a helyiek szerint egy ekkora városban az egyórás utazás nem számít soknak. A Los Angeles-i költségcsökkentési tervekről itt olvashat bővebben.
A Guardian cikke kitér arra is, hogy a bukiknál egyelőre Párizs a favorit, Los Angeles a második, míg Budapestet a fogadóirodák sem tartják esélyesnek. Az angol lap is csak annyit ír a magyar pályázatról, hogy "the longest of long shots", azaz kb. az esélytelennél is esélytelenebb.
Los Angeles egyébként - Budapesthez hasonlóan - azzal kampányol, hogy nemcsak nullszaldós, de mindjárt nyereséges olimpiát fog rendezni, és mivel a legnagyobb költséget kétségkívül a létesítmények felépítése jelenti, van is realitása a tervnek. Ez utoljára pont itt fordult elő, az 1984-es játékok óta minden város kisebb-nagyobb veszteséggel rendezte meg az olimpiát.