Neymar a 88. percben szabadrúgásból, a 91. percben (egy erősen kérdőjeles) büntetőből talált be. Ekkor 5-1 volt az állás, hátra volt négy perc a hosszabbításból, a Barcelonának egyetlen gólra volt szüksége.
A brazil pazar szabadrúgása percekkel a meccs vége előtt hozta vissza a reményt:
Neymarnak egyébként nagyon megy a PSG ellen, a brazil hat mérkőzésen hét gólt szerzett, ráadásul a szerdai visszavágó előtt fogadást kötött társaival, hogy duplázni fog. Meleg volt, de megnyerte.
Váratlan hős tűnt fel
És ekkor valaki olyan vitt véghez óriási tettet, akitől a legkevésbé vártuk: Marc-André ter Stegen, a Barcelona 24 éves kapusa. A németnek nem volt választása, felfutott az utolsó támadásokhoz, de az már nem volt elvárható, amit közvetlenül a gól előtt művelt:
labdát szerzett és szabadrúgást harcolt ki az ellenfél térfelén. Kapusként.
Azt a szabadrúgást, amely végül Sergi Roberto győztes góljához vezetett. Nemcsak a gól, de az előkészítés is történelmi.
A 95. percben aztán jött a döbbenet és a katarzis, a katalánok hét percen belül megszerezték a harmadik góljukat a hajrában, a hatodikat, amely beteljesítette a futball és a sport egyik legcsodálatosabb fordítását. Ha még nem látta Sergi Roberto találatát, akkor azért, ha már látta, akkor pedig azért nézze meg a Titanic filmzenéjével.
Történelmi hajótörés
Ami az egyik oldalon a futball csodája volt, az a másikon a sportág történetének egyik legnagyobb összeomlása, amiért egyértelműen a vezetőedzőt, Unai Emeryt terheli a felelősség, hiszen ő küldte ki a pályára játékosait elfogadhatatlan felfogásban. Legfőképp az első mérkőzésen látottak ismeretében.
„Az utolsó percekben mindent elvesztettünk, amiért oly keményen megdolgoztunk.
Nincs magyarázat arra, ami a mérkőzés végén történt.
A hazai mérkőzés után önbizalommal kellett volna futballoznunk, de nem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat. Ez egy rendkívül negatív élmény a játékosoknak, a stábomnak és nekem, de igazán csak a negatív tapasztalatokból lehet tanulni" – értékelt a lefújás után Unai Emery.