A székesfehérvári Lakeside Hotel Konferencia Csarnokában a tavalyihoz hasonló telt ház és hangulat fogadta a Magyar Ring gála szereplőit. Érthető, hogy a szervező Felix Promotion tulajdonosa, mondhatni, az est házigazdája, Rácz Félix elégedetten nézett körbe.
A bunyósok bevonulózenéit a helyi illetőségű Burnout rockzenekar játszotta, az élő zene adott még egy kis extrát a kifogástalan körítéshez.
Az este legjobban várt meccse kétséget kizáróan a Szellő–Tóth cirkálósúlyú mérkőzés volt, ahol a két bunyós 12 menetre tervezett csatájában Szellő WBO interkontinentális öve és Tóth magyar bajnoki címe volt a tét.
A több veszítenivalója Szellőnek van, ez kétségtelen. Aki itt ma veszít, annak el kell gondolkoznia a hogyan továbbon”
– mondta az est házigazdája, Rácz Félix.
Mindkét bunyós tisztában volt és van vele, hogy ebben a súlycsoportban egy jól elhelyezett pofon gyorsan a meccs végét jelentheti – és ehhez mindkét bunyósnak megvan az ereje.
A meccset vezető ringbírónak, a brit Mickey Vann-nak pedig megvan a rutinja: a 73 éves bíró a szakmai egyik igazi ásza, rengeteg nagy csatát levezényelt már.
Az első menet egyértelműen Szellőé volt: a Tóth által is technikásabbnak mondott interkontinentális bajnok rendre betalált a kombinációkkal, míg Barbár hiába ment előre, nem talált, mert szinte ütést sem indított.
A második három percnek rögtön az elején elindult a vér Tóth Tamás orrából,
az orrnyerge vérzett, és menet végére, amit újra csak Szellő nyert, Barbár arca már valóban úgy nézett ki, mint egy középkori harcosé, egy kiadós csata végén – úszott a vérben.
A harmadik menetet ugyanígy bunyózták végig a felek, a csarnok két sarkából hol a Szellő-, hol a Tóth-drukkerek hangja volt hangosabb. A menet újra csak Szellőé volt, de Barbárt ez nem különösebben zavarta, a negyedik a felvonásra úgy ment ki, mintha mi sem történt volna. Mr. Vann a menet közepén megállította a küzdelmet, hogy Tóthot megnézhesse az orvos,
aki azt mondta, hogy csúnya az orra, de bunyóra alkalmas.
Úgyhogy szedhette be tovább az ütéseket.
Tóth az ötödik menetre is így jött ki, pontosan idézve Bertók Róbertnek, Szellő edzőjének a szavait, aki szerint „Tomi jó gyerek, erős fizikumú, bátor szívű harcos" – de ez a három perc már nem ment végig. Mickey Vonn a menet feléig hagyta, hogy Barbár üttesse magát, majd a ring melletti doktorra pillantva beszüntette a meccset.
"Körülbelül ilyen meccsre számítottam, és erre is készültünk az elmúlt nyolc hétben – nyilatkozta már a magyar bajnoki övvel a derekán és az interkontinentális övvel a vállán Szellő Imre. – Bertók Róberttel, az edzőmmel arra készültünk, hogy, ha kell, akkor tizenkét menetet ezzel az elánnal tudjak lebokszolni.
Az elején kicsit több akciót vártam tőle, talán meg is zavart, hogy beállt a kettős fedezék mögé.
Amikor a pápai meccs után kiderült, hogy ki lesz a következő ellenfelünk, én minden kapcsolatot megszakítottam velük, nem mentem bele az üzengetésbe, nem akartam valami hülyeséget mondani vagy csinálni.
Az én hazám ott van – mutatott a ringre Szellő –, és az ökleim beszélnek.
"Hosszabb meccsre számítottam, de, sajnos Tomi korán összeszedett egy súlyos sérülést, ami megakadályozta, hogy egy még hosszabb, még színesebb bunyót láthasson a közönség – mondta a meccs után Szellő edzője, Bertók Róbert. –
A jövőben mindenképpen az a cél, hogy eljussunk a világbajnoki címmérkőzésig, és ott Imi nyerni tudjon.
Ehhez kell majd Rácz Félixék munkája is."
„Imi nagyszerű harcos, keményen odatette magát, gratulálok neki" – nyilatkozta a vereség után az orrát egy törülközővel törölgető Barbár.
– Igyekeztem a meccs elején nyomás alatt tartani, hogy kiüsse magát, de nagyon korán beszedtem ezt a sérülést. Éreztem, hogy nagyon vérzek. Emellett mindenképpen el kell ismernem, hogy nagyon jó, nagyon profi bunyós Imre, nem véletlenül ő bajnok.
De hülye lettem volna nem megpróbálni. Megpróbáltam, ez lett a vége, de nem gondolom, hogy abba kellene hagynom.”
A felvezető meccsek közül Darmos József és Bozai Gyula a cirkálósúly interim magyar bajnoki címéért kiírt találkozója volt a sláger. Darmos mellett az amatőr rutin, valamint a viszonylagos fiatalsága, míg Bozai mellett az állóképessége és 43 év, és a mögötte lévő 28 profi meccs rutinja szólt. Talán ennek a rutinnak volt a része, hogy a bevonulás során jól megváratta az előbb érkező Darmost.
Az első ütéseket Bozai postázta, és Darmos fogadta, ezt követően felváltva találtak a felek, mígnem fél perccel a menet vége előtt Darmos nagyon tisztán nem talált,
ami benne is maradt Bozaiban, de nem tudta őt megfogni az ellenfe.
A második menet szinte ugyanígy ment végig, ekkor nem feltétlenül gondoltuk azt, hogy igaza lesz Nyikovics Gábornak, Darmos edzőjének, aki „viszonylag hosszú meccset" prognosztozált.
A harmadik menet végén Darmos megrendítette riválisát, aki nem éppen stabil térdekkel sétált a sarokba a gongszó után. De elképesztő akarat dolgozott benne, hiába kapott a következő menetben is olyan ütéseket, amik után mások régen leadták volna a kesztyűt.
A forgatókönyv a továbbiakban sem változott, a két bunyós őszintén csépelte egymást, de a menetek végét rendre látványosan elvitte Darmos. A hetedik menet utolsó percében pedig Darmos egy parádés testütéssel földre küldte Bozait, aki ugyan felállt, mert a szíve még vitte előre,
de a várpalotai bunyós következő támadása már elsöpörte
– egy hatalmas csapott után szinte kizuhant a ringből. Nem volt több kérdés.
„Nagy harcost győztem le – kezdte értékelését a meccs után Darmos József. – Gyorsan ráéreztem, hogy az ütései nem olyan erősek, elkezdtem több sorozatot ütni, és megnyomni a menetek végét.
Most egy mérföldkövet elértem, megtaláltam a régi önmagamat, és ezen az úton megyünk tovább”
– mondta Darmos, aki a meccs előtt az Origónak elmondta, hogy a szombati esti főmérkőzés két szereplőjével,Szellő Imrével és Tóth Tamással szeretné a közeljövőben összemérni az erejét.
A felvezető program többi meccsén könnyebb súlyú, de csöppet sem rosszabb bunyósok léptek a kötelek közé. A váltósúly magyar bajnoki címéért kiírt meccsen a hazai közönség előtt bunyózó Törteli Balázs biztosan hosszabb meccsre számított a 19 éves Rác Antal ellen, akinek az első menetben megsérült a könyöke, és kénytelen volt feladni a meccset.
Nagyváltósúlyban a fiatal, 21 éves ifj. Berki Ferenc (6-0) a tíz évvel idősebb, tiszteletre méltó amatőr múlttal bíró Szabó Ferenccel (15-22-3) nézett szembe, és egy hatmenetes küzdelemben egyhangú pontozással győzött a fiatalabb bunyós (aki a Tóth Tamást felkészítő Berki Ferenc fia egyébiránt).
Eredmények:
Szellő Imre – Tóth Tamás (cirkálósúly, 12 menet) T.K.O. 5. menet
Darmos József – Bozai Gyula (cirkálósúly, 10 menet) K.O. 7. menet
Berki Ferenc – Szabó Ferenc (nagyváltósúly, 6 menet) egyhangú pontozással
Törteli Balázs - Rác Antal (váltósúly) T.K.O. az első menetben