A játék fejlesztői minden szükséges eszközt odaadtak a játékosoknak, akik így játékbeli skineket és akár komplett pályákat is készíthetnek. Az elkészült pályákon bárki kipróbálhatja a játékot, de ha az a fejlesztő csapatnak is megtetszik, akkor akár a játék hivatalos pályái közé is beválogathatják.
Persze rengeteg pálya készült már az évek alatt, a legjobbak közé pedig koránt sem egyszerű bekerülni. Magyar alkotások is születtek már, melyek a budapesti játékosoknak biztosan ismerősek lehetnek.
Nem nehéz kitalálni például, hogy a Metro Budapest névre hallgató közösségi pálya a magyar főváros egyik metró megállójába kalauzolja el a játékosokat.
Nem mai gyerek már a pálya, már a Counter-Strike korábbi verziójában, a Source-ban is játszható volt, már több, mint 10 évvel ezelőtt. A CS:GO megjelenése után azonban alapos ráncfelvarrást kapott a virtuális játéktér, szebb textúrákat, szebb fény effekteket, új hangokat kapott és minimálisan a pálya felépítését is frissítették.
A magyar játékosok másik nagy kedvence a Gellért Gyógyfürdő és Uszoda virtuális megelevenedése, a St. Gellert nevű pálya.
Hosszú évek munkája árán jutott el ahhoz a parádés kinézethez a pálya, mint amivel most bír, de már csak a képek alapján is megérte minden belefektetett munkaóra.
A pálya rendkívül nagy és részletes lett, főleg a CS:GO átlagos pályáinak méreteihez képest, a pontosságg pedig áll-leejtő. A pálya minden apró szeglete a valódi helyszín alapján készült, még az is könnyedén ráismerhet a képek alapján, aki a gyógyfürdőben csak néhány órát tölthetett el eddig.
A magyar pályák egyelőre csak közösségi szinten játszhatóak, a hivatalos pályák közé még nem kerültek be, de reméljük, hogy ami késik, nem múlik.
Koránt sem ritka egyébként, hogy a videojátékok, így a CS:GO pályái is valós helyszíneken alapulnak.
Nem túl sűrűn szoktak átvenni teljes egészében valós helyszíneket, de több pálya is van a játékban, ami ihletett merít a világ egyes tájairól, nevezetességeiről, városairól.