Ezt követően hiába vezetett igen jól az 1999-es szezon második felében, nem tudott kitörni az ismeretlenségből, különösen, hogy a Prostnál (korábban Ligier) eltöltött éveket elbocsátással "honorálták". Végül azonban éppen a Prost-döntéssel került vissza a tűzközelbe.
A McLarennĂ©l hamar felismertĂ©k, hogy egy ilyen nagy tapasztalattal rendelkezĹ‘, állás nĂ©lkĂĽli pilĂłta milyen nagy hasznukra lehet, Ăgy szerzĹ‘dtettĂ©k teszternek a 2000-es szezonra, Ă©s ez nagyon sokat segĂtett Panisnak abban, hogy idĂ©n a BAR-hoz csatlakozhasson. A McLaren csapatfĹ‘nöke, Ron Dennis nem titkolta csalĂłdottságát afelett, hogy elvesztette a francia pilĂłtát, Panis pedig mĂ©g hálás is lehet Frank Williamsnek, hogy helyette Jenson Buttont választotta a brit csapat másodpilĂłtájának.
Hiszen Ăgy Panis szabad maradhatott, Ă©s mehetett a BAR-hoz, amelyet mindenki irĂgyelt, hogy megszereztĂ©k a bokszok egyik legkedveltebb figuráját. Panis 2001 java rĂ©szĂ©ben egyenrangĂş tudott lenni Jacques Villeneuve-vel, a BAR sztárpilĂłtájával, igaz ebben közrejátszott annak motiválatlansága is.
MĂ©gpedig a gyengĂ©cske BAR miatt szontyoldott el Villeneuve, ami elĹ‘bb-utĂłbb Panis teljesĂtmĂ©nyĂ©re is rányomhatja bĂ©lyegĂ©t - bár a BAR legĂşjabb tĂpusát elĂ©g eltĂ©rĹ‘en Ă©rtĂ©keli a kĂ©t sofĹ‘r: Villeneuve határozottan elĂ©gedetlen, Panisnak ellenben tetszik. Lehet, hogy 2002-ben megfordul a csapaton belĂĽli erĹ‘sorrend?