Nagy felhördülést váltott ki a Renault azzal, hogy leszerződtették az FIA volt műszaki igazgatóját, Marcin Budkowskit, aki a svájci munkajogi szabályok miatt papíron mindössze háromhónapos felmondási idő után kezdhetett volna az új munkahelyén. A Renault végül belement abba, hogy érdemi munkát csak áprilistól adnak a lengyel szakembernek.
A Renault azzal magyarázta a helyzetet, hogy az extrém hosszú F1-es felmondási idők miatt nem tudnak más istállóktól toborozni, nekik viszont mindenképpen szükségük van a személyi állományuk és az infrastruktúrájuk kibővítésére. Cyril Abiteboul nemrég azt mondta, a helyzet gátolja az információ terjedését, ezáltal az erőviszonyok kiegyenlítődését.
„Ez egyszerűen arról szól, hogy a szervezetünk fontos részeit egyben tartsuk a stabilitás biztosítása érdekében – nyilatkozta Toto Wolff, a Mercedes-Benz Motorsport igazgatója az Autosportnak. Wolff hozzátette, hogy a Renault azért bosszús, mert nem tudtak megszerezni tőlük egy szakembert. – Az alkalmazott éppen aláírt egy szerződést, de a Renault is szívesen látta volna őt.
Ebben az esetben ez nem volt lehetséges, mert nem volt utódja.”
A Mercedes a 2010-es szezontól tért vissza önálló gyári csapatként az F1-be, miután megvásárolták a Brawn GP-t. A korábbi csapatfőnök, Ross Brawn 2009-ben kénytelen volt leépíteni a személyi állományt, ezért a tulajdonosváltás után ő is toborzásba kezdett, az újjáépített gárda azonban valóban ütőképes autót csak 2014-től tud készíteni.
Természetesen a sikerszéria kezdete óta is jöttek-mentek emberek, de a legkomolyabb változás tavaly télen történt a korábbi technikai igazgató, Paddy Lowe távozásával és James Allison érkezésével. A Mercedest ez sem rendítette meg, mert Wolff szerint „a csapat rugalmassága felelős a sikerért.”
A tartósság alaposan befolyásolja a sikereket. Az általunk összerakott csapat remek munkát végzett eddig.
– vélte Wolff. – Paddy nagyszerű adottságokkal rendelkezik, de James Allison megszerzése a legjobb döntés volt, amit meghozhattunk. A siker nem csak egy emberen múlik a Formula-1-ben. Nem rajtam és nem Niki [Laudán] áll vagy Ross [Brawn] és Norbert [Haug] érdeme, hanem az együtt dolgozó embereké. Meg kell teremtenünk a megfelelő kereteket ahhoz, hogy ők sikeresek lehessenek.”