Bernie Ecclestone - centre - and Graham Stoker (L) at the 2007 Formula One espionage controversy 'Spygate' and 'Stepneygate' hearings at the Place de la Concorde headquarters of the Fédération Internationale de l'Automobile - FIA - in Paris, France on the 13th September 2009.(Photo by Darren Heath/Getty Images)
Vágólapra másolva!
Decemberben új elnököt választ a Nemzetközi Automobil Szövetség, a posztért a leköszönő Jean Todt egyik bizalmasa is indul. Mohammed bin Szulajm után Graham Stoker is ringbe száll.
Az iparági pletykákat igazolva kiderült, hogy az FIA egyik alelnöke, a brit Graham Stoker is indul a Nemzetközi Automobil Szövetség elnöki posztjáért. Stoker 2001-ben csatlakozott az FIA-hoz, amikor beválasztották a Nemzetközi Fellebbviteli Bíróság testületébe, a Motorsport Világtanács munkájában az Egyesült Királyságot képviselve 2004 óta részt vesz.
Stoker jogász végzettségű, tanulmányait a London School of Economics és a London Institute of Advanced Legal Studies intézményekben végezte, később számos szakmai díjat szerzett és több nagyszabású sportjogi eljárásban részt vett. A motorsportok közegében 1985 óta dolgozik, ekkor önkéntes sportbíró lett a brit túraautó-bajnokságban.
Az FIA elnökségében 2009 óta vesz részt,
Jean Todthoz hasonlóan 2013-ban és 2017-ben is újraválasztották, az év végén pedig az elnöki posztért is elindul, ebben a mobilitásért felelős elnökhelyettes, Thierry Willemarck és az FIA szenátusának elnöke, Brian Gibbons is támogatja őt.
„Mint tudja, Jean Todt elnök úr sikeres vezetésének tagjai voltunk az elmúlt évek során – írta Stoker egy levélben, amit a Racefans szemlézett. – Számos új, innovatív programot indítottunk és forrásokkal segítettük a tagszervezeteinket, valamint támogattuk az elnököt, hogy fejlessze a klubokat és az FIA-t erős, elismert és befolyásos nemzetközi szervezetté formáljuk.”
Stoker szerint a világjárvány közepette kulcsfontosságú lesz a következő négy év a szövetség számára,
úgy véli, ilyenkor stabilitásra és tapasztalatra van szükség, hogy építkezhessenek a múltbéli sikerekre, nem pedig „a bizonytalanságra, amit egy váltás hozhat.” Ez utalás lehet ellenfele, Mohammed bin Szulajm indulásának bejelentésére.
„Prioritást fogunk adni olyan programoknak, amelyek további forrásokkal, szakértő segítséggel támogatja majd a munkájukat, valamint összeszedett irányítást fogunk nyújtani. Noha az óvatos optimizmus indokolt a Covid-helyzettel kapcsolatban, a szakértők szerint még évekbe telhet, mire visszakapjuk a régi életünket. Bízunk abban, hogy támogatni fogja az erőfeszítéseinket, hogy visszaállítsuk az önbizalmunkat és újra létrehozzunk valami jobbat.”