A japán sportoló helyzetét átérezte a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton is, aki az Azeri Nagydíj előtti, szintén kötelező sajtótájékoztató során „hihetetlen sportolónak és embernek” nevezte Oszakát, méltatta a sporton kívüli tevékenységét és
elkerülhetetlennek tartotta, hogy a reflektorfény terhet jelentsen, amire szerinte a legtöbb sportoló nincs felkészítve. Hamilton ellenezte, hogy ezért retorziókat alkalmazzanak a sportágak vezetői.
„Nem lenne szabad, hogy nyomás alakuljon ki. Akadnak helyzetek, például Naomié is, amikor a saját egészsége érdekében nem akart megtenni valamit, és röhejes, hogy ebből botrány lett. Az emberek nem veszik figyelembe, hogy ő is egy emberi lény és azt mondta, hogy nincs jól ahhoz, hogy ezt megtegye. Át kellene ezt gondolni, hogy az emberek hogyan kezelik ezt a helyzetet és inkább támogatniuk, segíteniük kellene őt.”
Hamilton kijelentette, hihetetlenül bátornak tartja Oszakát a kiállásáért és azért, mert a döntésével rákényszeríti a sportvezetőket, hogy gondolják meg a reakciójukat. Egyúttal bírálta is a tenisztorna promóterét, mert szerinte elhibázott döntés volt pénzbüntetést kiróni a sportolónőre. „Az nem menő, ha valaki beszél a saját mentális egészségéről, erre megbüntetik” – szögezte le.
Őt is bedobták a mélyvízbe
A hétszeres világbajnok 2007-ben mutatkozott be a Forma-1 második legsikeresebb csapata, a McLaren színeiben, ami akkoriban a Mercedes gyári istállója is volt és Ron Dennis nagyvállalatként irányította azt. Eleinte a kétszeres világbajnok Fernando Alonso árnyékában volt, de
gyorsan ráirányult a figyelem, mert bemutatkozó évében rögtön dobogós helyeket, majd győzelmeket hozott, vezette az egyéni pontversenyt és közben csapatát elmarasztalták minden idők legnagyobb F1-es ipari kémkedési botrányában.
Hamilton végül az első szezon során elvesztette a világbajnoki címet, majd többször is járt a sportfelügyelőknél, egyszer kiderült, hogy hazudott is nekik, később pedig elsősorban a magánéleti ügyei miatt került az újságírók figyelmének középpontjába.