Éppen ezért a Red Bull Racing a versenyhétvége minden aspektusát úgy tervezi, hogy felkészült legyen. Annak érdekében, hogy ez sikerüljön , a Forma-1-es csapat az Oracle-re támaszkodik, hogy szimulálja a nagydíjat és annak minden lehetséges forgatókönyvét. Jack Harington, a Red Bull Racing szóvivője a Reuters-szel megosztott véleménye szerint a szimulációk máris lenyűgöző számokat értek el. Körülbelül nyolcmilliárd szimulációról beszélünk, ami körülbelül 20 évnyi tesztnek felel meg.
Harington elmondta, hogy a csapat négymilliárd szimulációt futtat le, mielőtt még a pályára mennének. Ez biztos adatokat ad nekik, amelyekre az autó beállításait alapozhatják a pénteki szabadedzéseken. Az FP1 és az FP2 végén a Red Bull Racing a pályán gyűjtött adatok alapján ismét négymilliárd szimulációt futtat le. Az interjú során Jack Harington hangsúlyozta, hogy a nagyságrend azért milliárdos, mert: „ Minél több szimulációt csinálsz, annál több dolgot látsz, és annál nagyobb az esélye annak, hogy hatékonyan tudsz reagálni.”
Ez az eredmény a Red Bull és az Oracle közötti partnerségnek köszönhető, amely rendelkezésre bocsátotta felhő-infrastruktúráját. A csapat gyakorlatilag végtelen számú versenyszimulációt tud futtatni, különösen akkor, ha stratégiai döntéseket kell hozni. A szimulációs folyamat általában két héttel a verseny előtt kezdődik, és lehetővé teszi a különböző lehetőségek elemzését a gumik vagy az autó teljesítményével kapcsolatban. Emellett olyan külső tényezőket is figyelembe vesznek, mint az eső, az esetleges balesetek és a Safety Car (biztonsági autó) bevonulása.