A késő este véget ért elnökségi ülésen - amelyen a DSS nem képviseltette magát - a résztvevők egyhangúlag döntöttek arról, hogy nem fogadják el a "DSS ultimátumát". A testület felszólította Kostunica pártját, hogy térjen vissza a reformirányzatú politikai platformhoz, amelyet elhagyott, hogy feltételek nélkül lehessen tárgyalni a pártkoalíción belüli viszonyok rendezéséről. Korábbi jelzések ellenére az elnökség nem határozott arról, hogy megfosztja mandátumaitól a DSS-t, amely a koalíciós szerződés révén jutott hozzá a parlamenti mandátumokhoz.
A DOS-elnökség döntése minden bizonnyal tovább fokozza az ellentéteket a párttömörülés és tagpártja, a DSS között, és nem kizárt, hogy Kostunica pártja kilép a DOS-ból, amelynek a frakcióját már elhagyta. A DOS eddig legsúlyosabb válságát az okozta, hogy a DSS a koalíció tagpártjaként a baloldali ellenzékkel együtt nem szavazta meg a munkaügyi törvényt. A hosszas parlamenti vagdalkozás után a párttömörülés indítványozta Dragan Marsicanin (DSS) parlamenti elnök leváltását, aki elébe menve a szavazásnak maga mondott le.
Vojislav Kostunica vasárnap este ultimátumszerű nyílt levelében követelte a DOS-tól: tegye lehetővé, hogy Marsicanin visszakapja tisztségét.