"A grúz vezetés nemcsak hogy nem akar együttműködni Oroszországgal abban, hogy megakadályozza a területéről kiinduló orosz területek elleni támadásokat, de olyan értesülések birtokába jutottunk, amelyek szerint a grúz hatóságok együtt is működnek a terroristákkal" - idézte Putyint az Interfax hírügynökség. Mindez olyan benyomást kelt - folytatta -, hogy Tbiliszi érdekelt a "súlyos helyzet fenntartásában, amit valaki talán belpolitikai helyzete javítására akar felhasználni. Egy kívülről jövő fenyegetés mindig jól jön a belpolitikai stabilitásnak" - mondta burkoltan Sevardnadzéra utalva, akit a katonai beavatkozást kilátásba helyező moszkvai fenyegetések után támogatásáról biztosított a grúz ellenzék.
A grúz elnök múlt pénteki leveléről, amelyben Sevardnadze tárgyalásokat szorgalmazott, Putyin kijelentette: "garanciákat kértünk, de nem kaptunk a levélben". A grúz csapatok eközben folytatták a Pankiszi-szorosban megkezdett, amerikai és orosz biztonsági szakértők közreműködésével folyó terrorellenes hadműveletet, amelynek során számos falut és települést fésültek át a térségben.
Az akcióról Koba Narcsemasvili belügyminiszter részleteket nem közölt. Gela Besuasvili védelmi miniszterhelyettes közölte, hogy a jövőben aprólékosabban fogják tájékoztatni Oroszországot a hadművelet alakulásáról. "Minél jobban betöltjük az információs vákuumot, annál kevesebb szemrehányást tehet Moszkva" - mondta.
A grúz biztonsági hatóságok cáfolták a Berliner Morgenpost című német lap beszámolóját, amely szerint Tbiliszi kiadta az Egyesült Államoknak az al-Kaida terrorhálózat kilenc feltételezett tagját. "Nem tudunk ilyenről" - közölték a tbiliszi állambiztonsági minisztériumban. A grúz igazságszolgáltatás eközben meghatározta a csecsen lázadók kiadásának egyik alapfeltételét. Oroszországnak szavatolnia kell, hogy a kiadott csecsen felkelőket nem ítélik halálra - közölte az államügyészség szóvivője.