A férfikosárlabda-NB I szombati rangadóján a Szolnok hazai pályán a vártnál könnyebben győzte le az Albacomp együttesét. A Körmend biztosan hozta a Dombóvár, a Paks a Debrecen elleni mérkőzését.

Férfikosárlabda-NB I, középrájátszás, 10. forduló:
Mol Szolnok - Albacomp-UPC 91-74 (30-21, 19-11, 23-16, 19-26)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző
vezette: Szamos, Cziffra.
Szolnok: MALJKOVIC 16/6, Pavlovic 13, VUKICEVIC 19/3, Orosz 5, LAPOV 25. Csere: Mérész Cs., Trepák 10, Szarvas 1, Cziczás 2. Edző: Goran Miljkovic
Albacomp: Matus, Boros 8/3, Williams 20, Báder 17, Góbi 15/6. Csere: BENCZE Z. 14, Csirke, Sanni, Trunics. Edző: Sterbenz László
az eredmény alakulása: 4. p.: 10-9, 8. p.: 26-20, 13. p.: 36-23, 18. p.: 43-30, 24. p.: 54-34, 28. p.: 67-44, 34. p.: 82-58, 38. p.: 86-72
kipontozódott: Trepák a 37. percben

A vendégeknél Shannon mandulagyulladása miatt nem vállalhatta a játékot, míg a szolnoki oldalon Vukicevic felépült betegségéből és rögvest a kezdőcsapatba került. Óriási lendülettel kezdtek a felek, de jónéhány hiba is becsúszott, az Albacomp például két homállyal nyitott Boros és Williams révén a hazai tábor (kár)örömére.

Az ötödik percig egymás nyomában loholtak a küzdők, aztán lábra kapott az Olaj, különösen Lapov villogott, aki negyed óra alatt 19 pontot termelt. Mikor a center abbahagyta a pontgyártást, tőle Maljkovic vette át a stafétabotot, a születésnapját ünneplő irányító kívülről szórta meg a fehérváriakat. A vendégek ebben az időszakban kifejezetten rosszul játszottak, pontatlanul dobtak, az első két játékrészben mindössze 19 pontot értek el a mezőnyből.

A szünetben nagy taps köszöntötte Lőrincz Andort, a szolnoki kosárlabda apostolát, aki a minap töltötte be nyolcvanadik életévét.

A fordulást követően Vukicevic és Lapov találataival tovább növelték előnyüket a szárnyaló hazaiak, míg az Albacomp továbbra is meglehetősen enerváltan játszott. A záró felvonás 72-48-as állásról indult, a kék-fehéreknél feléledt Williams és Báder, de mindez csak szépségtapasz volt számukra, az Olaj magabiztosan nyerte ezt a nagyon fontos összecsapást.

Goran Miljkovic: "Az első félidőben kitűnően védekezett a csapatom, és jól is játszott. Örömünkre szolgál, hogy végig vezetve, biztosan nyertük a rangadót.

Sterbenz László: "Az első félidőben negyven százalék különbség volt a két csapat dobáspontossága között, emelett Lapov centeriskolát tartott játékosaimnak. A második félidőben már gyorsabban játszottunk, ezt kellett volna az egész mérkőzésen produkálnunk.

Marc-Körmend - Dombóvár 86-74 (27-16, 17-17, 24-21, 18-20)
Körmend, 2400 néző
vezette: Harsányi, Katona
Körmend: Németh (18/6), Madison (21), Zsebe (7/3), Mujanovic (12/3), Edmonson (26). Csere: Trummer (-), Grebenár (2), Keresztes (-), Szlávik M. (-). Edző: Patonay Imre
Dombóvár: Lee (16), Puskás (13/3), Bódi (6/6), Panta (2), Riley (12/3). Csere: Balogh (4/3), Vavra (20), Krasznai (-), Trupp (-). Edző: Déri Csaba

Nem sok vendégszurkolónak adatik meg, hogy a körmendi táborral egy kupacban vígan éltethesse kedvenceit, a dombóvári fanatikusok ezen ritka kivételek közé tartoznak. A jó kapcsolat régebbi szálakhoz vezethető vissza, kezdődött persze mindez a Rába-partján nevelkedett kosarasok tömeges tolnai szerződtetésével, majd folytatódott a "cimbik" mérkőzéseinek látogatásával, oda-vissza alapon. Az ünneplés pedig a csarnokon belül is folytatódott, lévén, hogy egy nappal, no és pontosan tizenöt évvel ezelőtt nyerte első, történelmi bajnoki címét a körmendi kosárlabda-csapat.

A mérkőzés ennek szellemében kezdődött, Nem mintha hatalmas tempót láthatott volna a publikum, ám meglépett a Körmend, ami a hazai támadások nagyobb átütő erejének volt köszönhető. Az első negyed zárásaként, éppen a dudaszó pillanatában Zsebe szórt egy hármast, ami átlendítette a tízes határon a Patonay-legénységet. Később aztán kiderült, hogy ennél jobban nem is erőltették a dolgot a Rába-partiak. Visszavettek Némethék a tempóból, a lehetőséggel azonban nem tudtak élni a vendégek, dobásaik rendre pontatlanok voltak. A körmendieknél Edmonson vitte a prímet, igaz ő is leginkább a támadásoknál jeleskedett. Végig vezetve, félgőzzel is teljesen megérdemelten győzött a több sérülttel kiálló Körmend.

Patonay Imre: "Remélem, jövőre olyan bajnokságot játszunk, ahol kétnaponta vannak a mérkőzések. Fáradtak voltunk, többen sérüléssel is küszködnek, de hoztuk a kötelezőt, ez a lényeg."

Déri Csaba: "Örülök, hogy ennyien elkísértek minket Körmendre. Jövő héten pedig minden dombóvárit szeretettel várunk a Paks és az Albacomp elleni találkozónkra."

Atomerőmű - Debreceni Vadkakasok 89-66 (28-11, 21-15, 27-14, 13-26)

Férfikosárlabda-NB I, alsóház, középszakasz, 5. forduló:
Naturtex-Szedeák - PVSK 120-75 (26-16, 32-20, 33-22, 29-17)
Szeged, 900 néző
vezette: Nagy II.,Csabai
Szeged: Green 18/3,Deák 4/3, Elliott 37/3, Tanács 15/3, Nyilas 5/3. Csere: Balogh 6/3,Drahos 17/9, Molnár A. 11/3, Kiss 3/3, Kukla 4. Edző: Bonifert Domonkos
Pécs: Béres 15, Kolarics 7, Kranjevic 8, Lo el Hadji 16, Radnóti 17/9. Csere: Hoffmann 5, Mészáros -, Móricz 5, Petőfi 2, Matus -. Edző: Zalay Zoltán

Már az első percekben tudtára adta a felsőház idei újonca a pécsieknek, hogy ezen az estén csakis a hazai győzelmet ígérő papírforma érvényésülhet. Komolyan vette a találkozót a Szedeák, és az elhibázott büntetők ellenére már az első negyed végén tíz pont volt a hazai előny. A vendégeknél egyedül a légiós center Lo el Hadji tartotta a lépést a száguldó szegediekkel, akiknél a nagy kedvvel és eredményesen kosárlabdázó Elliott káprázatos teljesítményt nyújtott. Az amerikai irányító a találkozón 26 percet töltött a pályán, és ezalatt 37(!) pontot szerzett, 71%-os dobóteljesítménnyel.

A PVSK képtelen volt felvenni a házigazda ritmusát, így a második félidőben valóságos kosárlabda-gálát mutatott be a Szedeák. Zsákolások, triplák, bámulatos átadások és rengeteg kosár jellemezte a hajrát, amelyben Bonifert mester már a cseresorát szerepeltette.

Bonifert Domonkos: "A vártnál könnyebb győzelmet arattunk, csapatomból mindenkivel elégedett voltam. A Pécs sokkal jobb együttes annál, mint amit ma produkált."

Zalay Zoltán: " A hazaiak felsőházi ritmusban játszottak 40 percig, mi nem."

ZTE KK - SMAFC-Roto Elzett 87-75 (29-19, 22-25, 22-18, 14-13)
Zalaegerszeg, 300 néző
vezette: Téczely, Bognár
ZTE: Szájer 3/3, Gáspár, Parker 16, KÁMÁN 37/6, REED 18. Csere: MÉSZÁROS 13, Képli. Edző: Nikola Lazic
SMAFC: Palotai 7, Pojbics 10/3, VAVRA P. 15, MOGYORÓSY 20, RASIC 15. Csere: Molnár 6, Kotlik 2. Edző: Horváth József
az eredmény alakulása: 6. p.: 18-10, 15. p.: 38-32, 22. p.: 54-47, 33. p.: 75-70, 38. p.: 83-73
kipontozódott: Mogyorósy a 37. percben

Békésen csordogált a meccs, szűk családi körben. Egy háromszoros bajnok és kupagyőztes alakulattól nehéz megszokni, hogy "lefelé" játszik, és a jelek szerint erre nem is vevők a szurkolók. Meg a városban dúló focilázzal amúgy is nehezen lehetne mostanság versengeni.

E mederből Kámán próbálta elterelni az összecsapást, a válogatott bedobó az első tíz perc végén 20 (!) pontnál járt. 10-12 pontos előny után a Mogyorósy vezérelte kisebbik soproni együttes felzárkózott 4-6 pontra, aztán elhúztak a zalaiak és megint felzárkóztak a vendégek. Így ment ez egészen a 37. percig, amikor Mogyorósy 79-75-nél egy belemenéssel kipontozódott. Nem lett két pont a különbség, a végén pedig már okosan, helyzetig játszottak Mészárosék.

Nikola Lazic: "Nem mutattunk valami összehangolt kosárlabdát. Ezen nem is nagyon csodálkozom, több sérültünk is van, de azért kár erre fogni. Nem vagyok megelégedve viszont a hozzáállásunkkal."

Horváth József: "Mindennél többet elmond a fiúk teljesítményéről, hogy a legjobb gárdát tudtuk megszorongatni, saját pályáján. Ilyen meccsekből mi rengeteget tanulhatunk."