A Kaposvár nyerte a férfiröplabda-Extraliga döntőjének első mérkőzését, miután ötjátszmás találkozón győzött Kazincbarcikán, így a három sikerig tartó párharcban 1-0-ra vezet.

Férfiröplabda-bajnoki döntő, első mérkőzés:
Vegyész RC-Kazincbarcika - Kométa-Kaposvár 2-3 (-21, 23, 28, -19, -11)
Kazincbarcika, Városi Sportcsarnok, 500 néző
vezette: Mocsnik, Csizmarik
Kazincbarcika: Schildkraut (-), KRNIC (20), Bunford (9), Morozov (18), JÁNOSI (21), HERICH (11). Csere: Bencsik (liberó), Nagypál (-), Kárpáti (-), Jármi (-), Kiss (-). Edző: Daniel Oravec
Kaposvár: Pásztor (10), Gubik (2), GEIGER (15), GELENCSÉR (11), TOMANÓCZY (19), DÁVID (16). Csere: Zarka (liberó), Csíkos (-), Kovács (-). Edző: Demeter György.
Az eredmény alakulása, 1. játszma: 0-2, 4-2, 6-6, 6-8, 8-13, 12-16, 13-18, 17-21, 20-24. 2. játszma: 4-2, 8-6, 14-11, 22-18, 22-22. 3. játszma: 2-0, 4-2, 4-5, 6-8, 12-12, 15-13, 15-16, 19-22, 22-22, 25-24, 27-27. 4. játszma: 2-5, 6-7, 7-11, 9-13, 12-14, 13-16, 16-22. 5. játszma: 2-0, 4-1, 6-6, 8-11, 10-13.

Az alapszakaszban mindkét kazincbarcikai találkozót a hazaiak nyerték, ráadásul úgy, hogy még játszmát sem veszítettek. Igaz, Kaposvárott viszont a Kométa diadalmaskodott, ám a hazai környezet ezúttal a kék-sárgák sikerét ígérte. Nos, a Vegyész kemény nyitásokkal kezdett, de a vendégek remekül fogadtak. Kétszer egymásután lesáncolták Morozovot, s ez elbizonytalanította az Oravec-legénységet. A Kazincbarcikán egyébként is túlságosan nagy volt a lélektani nyomás, hiszen mindenki aranyérmet várt a tavaly nyáron jelentős "vérátömlesztésen" átesett együttestől. Schildkraut nyitást rontott, s ezután állandósult a vendégek három-négy pontos vezetése. A barcikai ütések rendre célt tévesztettek, amikor pedig Morozov is nyitást rontott, elúszott a hazaiak első játszmája.

A folytatásban rendezte sorait a Vegyész RC, amelynek játékosai közül elsősorban Krnic és Jánosi jeleskedett. Nem alakult ki szép játék, és a színvonal is sok kívánnivalót hagyott maga után, mindkét oldalon rengeteg hibát követtek el a játékosok. Az egyenlítésben Herich is jelentős érdemeket szerzett, ugyanis egymásután háromszor is remekül blokkolt.

A harmadik játszma elején Gubik "elméretezett" egy feladást, a másik oldalon viszont két rossz fogadás borzolta a kedélyeket. Pásztor keményen nyitott, jól is fogadott, s Morozov is bemutatta, hogy nem felejtett el szerválni. A játszmában a Kaposvár három ponttal megugrott ellenfelétől, de Dávid "elszerválta" magát, Herich ismét sáncolt, Morozov pedig egyenlített.

Drámai csata bontakozott ki, a véghajrát a hazaiak bírták jobban idegekkel. A vezetés túlságosan is megnyugtatta őket, mert a negyedik szettben rá sem lehetett ismerni az együttesre. Már-már komikus volt, ahogyan Morozov sorra hibázta el a labdákat, igaz, mentségére szól, hogy a feladó Schildkraut sem villogott. Oravec edző a hajrában Nagypált is pályára küldte, de a fordulat elmaradt.

Levennék a strandröplabdázók fürdőruháját/sport/egyeni/20030403elvennek.htmlTippelj!http://www.tippelj.hu

A döntő játszma felettébb érdekesen alakult. A hazaiak - a szurkolók tombolása közepette - megugrottak, az előnyből azonban mégsem tudtak tőkét kovácsolni, ugyanis Krnjic, Bunford, majd Morozov is nyitást hibázott. Ilyen luxust egy csapat sem engedhet meg magának, a következmény az lett, hogy a somogyiak az ajándékba kapott pontok következtében feltámadtak, és ellentmondást nem tűrően felőrölték ellenfelüket.

A Kaposvár győzelme a látottak alapján teljesen megérdemelt, ám a párharc még nincs lefutva. A két csapat a második mérkőzést pénteken játssza Kaposvárott.

Daniel Oravec: " Kemény mérkőzés volt, megvallom, sokkal könnyebbre számítottam. Sajnos, kulcsjátékosaink nem hozták magukat, mélyen tudásuk alatt teljesítettek."

Demeter György: " Hosszú még a döntő, a java majd csak ezután következik. Úgy fogalmaznék, hogy kiegyenlítettük a hazai környezetből adódó előnyt, s kezünkbe vettük sorsunk irányítását."

A 3. helyért, 1. mérkőzés:
Dunaferr - Nyíregyháza 3-0 (9, 16, 11)

A párharc 3 győzelemig tart, a második találkozóra pénteken kerül sor Nyíregyházán.

A BSE lesz a címvédő Nyíregyháza ellenfele a női Extraliga döntőjében, miután a városmajoriak harmadszor is legyőzték a Gödöllőt.

Elődöntő, 4. mérkőzés:
Gödöllő - BSE 1-3 (-18, 23, -23, -21)
A párharcot 3-1-re a BSE nyerte. A Gödöllő ellenfele a harmadik helyért a Vasas lesz.