Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Elszenvedte negyedik vereségét a magyar férfikézilabda-válogatott a svédországi Világkupán, miután az 5-8. helyért vívott találkozón 30-24-re kikapott Szlovéniától.

eredmény, Világkupa, az 5-8. helyért:
Szlovénia - Magyarország 30-24 (18-11)
Göteborg, 1100 néző
v.: Ljudovik, Vakula (ukránok)
gól: Zvizej 8, Rutenka 8/5, Brumen 4, Jovicic 2, Gajic 2, Zorman 2, Mlakar 1, Natek 1, Tomsic 1, Backovic 1, illetve Tombor 10/6, Ilyés 4, Iváncsik G. 2, Frey 2, Bakos 2, Herbert 1, Józsa M. 1, Laluska 1, Gál 1.
hetes: 6/5, illetve 7/6
kiállítás: 18, illetve 10 perc

Sima győzelmet aratott a szlovén férfikézilabda-válogatott a svédországi Világkupa helyosztóján. Pedig Szlovénia sem a legjobb csapatával indult a viadalon, a legnagyobb klasszisok közül Ales Pajovic, Renato Vugrinec, Zoran Lubej és Roman Pungartnik sem volt tagja a csapatnak.

A mérkőzést jól kezdte déli szomszédunk, gyorsan elhúzott 5-1-re, a kapuban pedig Lapajne remekelt. A félidő 18-11-es állása még a magyarok számáéra volt hízelgő, egy perccel a szünet előtt ugyanis még 18-9-et mutatott az eredményjelző.

A szlovénoknál főleg Zvizej és Rutenka volt elemében, mindketten nyolcszor vették be a magyar kaput, utóbbi játékos öt büntetőt is értékesítet. Magyar részről csak Tombor volt dicsérhető, az együttes újonca összesen tíz találatot szerzett, s értékesített hat büntetőt is.

A második félidőben a Lapajne helyére beálló Skof sem hagyott sok sanszot, az 50. percre már 28-19-re vezetett az ellenfél, a hajrá azonban jobban sikerült, így sikerült elkerülni a súlyos vereséget (24-30).

A vasárnapi helyosztón a Skaliczki-csapat ellenfele a világbajnok horvát válogatott lesz, amely Izland ellen szintén negyedik vereségét szenvedte el.