A férfikosárlabda-bajnokság rájátszásának negyedik találkozóján megszerezte harmadik győzelmét a Lami-Véd Körmend az Univer KSE ellen, így bejutott az elődöntőbe. A két együttes végig szoros mérkőzést játszott, a hazaiaknak lehetőségük volt a győzelemre, de Ferencz tripláival a vendégek fordítottak, és megnyerték a három győzelemig tartó párharcot. Ugyancsak elődöntős már a Pécs, illetve az Albacomp.

férfi NB I, negyeddöntő, 4. mérkőzés:
Univer KSE - Lami-Véd-Körmend 89-90 (22-29, 34-27, 18-18, 15-16)
Kecskemét, 1200 néző
v.: Dr. Vígh, Cziffra, Pálla
legjobb dobók: McClendon 25/3, Bradford 24/15, Lapov 16/3, illetve Lopatka 18/3, Trummer 18/12, Ferencz 15/9, Hunter 15/3
A párharcot 3-1-re a Körmend nyerte.

Repülőrajtot vett a körmendi együttes, ennek eredményeként már a harmadik percben tíz pont előnye volt a hazaiakkal szemben. A kecskemétieknél Bradford próbálta felvenni a vendégekkel a ritmust, és az ő eredményességének köszönhetően nem szakadt le nagyon a hazai gárda a vendégektől (22-29).

A második negyedben egyre inkább magára talált a Kecskemét, így szép lassan csökkenteni tudta hátrányát. A rengeteg szabálytalansággal tarkított találkozón egészen a tizenkilencedik percig tartotta vezetését a Körmend, ekkor azonban McClendon kiegyenlített, ami már nem változott a hátralevő időben, így döntetlennel vonultak szünetre a csapatok (56-56).

A szünet után a sok személyhiba miatt mindkét oldalon több játékos is a kipontozódás határán volt, így ekkor már jobban figyeltek a szabálytalanságokra. Lopatka erőltette leginkább a vendégek támadásait, de sokat hibázott, így egy perccel a vége előtt még a hazaiak vezettek, azonban Hunter az utolsó pillanatban egy triplával ki tudott egyenlíteni (74-74).

A végső tíz percben sokáig egyenlő volt az eredmény állása, majd előbb a Körmend, aztán az Univer szerzett előnyt. Az utolsó percben a Kecskemétnek már öt pont volt az előnye, de Ferencz két triplájával a Körmend fordítani tudott, és megnyerte a mérkőzést. Győzelmével a Lami-Véd Körmend 3-1-re megnyerte a párharcot, és bejutott az elődöntőbe.