A bérekkel és légiósok helyzetével kapcsolatban elárulta a klubvezető, hogy a jégkorong-bajnokságot lefújták, és mivel már csak két hét volt hátra, a légiósókat hazaengedték. A többi bajnokságot felfüggesztették, azok nem kerültek még lezárásra.
„Ezért azt gondolom, a Ferencváros nem kapkod, nem szeretne idő előtti döntéseket hozni. A sportolóim önmaguktól, az első pillanattól kezdve már 30 millió forintot jótékonykodtak, bár nem szeretem ezt a szót használni, mert ez nem jótékonykodás, hanem valaki megbecsülése. A mostani havi fizetésükből már hozzájárultak maguktól, ezért pillanatnyilag a fizetési tárgyalás nem téma a Ferencvárosnál. Valóban gondolkodunk azon, beszélünk több szakosztállyal is, többen a vezetőségből, hogy amennyiben ez egy hosszútávú helyzet lesz, és elnyúló megoldást kell találnunk erre a helyzetre, akkor biztos vagyok benne, hogy nálunk a Ferencvárosnál lévő sportolók és edzők is átérzik ezt, és nem hiszem, hogy komoly probléma lenne egy olyan ésszerű megoldást találni közösen, ahol mindenki elfogadható kompromisszumot köt" – árulta el a vezető, aki elmondta, folyamatos újratervezés van, mert ezt még soha nem csinálta senki.
A helyzetből kifolyólag nem tudnak a sportvezetők sem hosszútávon előre tervezni. A Ferencváros szakosztályainál egyébként nem tudnak fertőzött sportolóról. Elárulta, reménykedik benne, hogy május végén-júniusban a futball-, a vízilabda- és a kézilabda-bajnokság újra elindulhat, és le tudják játszani a további mérkőzéseket, akár zártkapusan is.
A teljes beszélgetés ide kattintva érhető el.