A Dunaújvárosi Acélbikák csapata szétlövés után 4-3-ra győzött Újpesten, míg a MAC-Újbuda Győrben tudta legyőzni a Fehérvári Titánokat a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján.

Az első harmad végén még a hazaiak vezettek, ám utána tíz perc alatt három gólt kaptak, ebből kétszer a Dunaújváros emberelőnyben volt. A záró játékrész újpesti találattal indult, majd 2:20 perccel a vége előtt a friss igazolás, Szabad Kevin egyenlített. A rávezetések a vendégeknek sikerültek jobban.

A fővárosi csapat 2001-es születésű kapusa, Farkas Roland felnőtt pályafutása első kapott gól nélküli mérkőzésén van túl, az este során mind a 30 lövést védte.

Az utolsó találat előtt lehozta kapusát a hazai együttes, majd az egyedül kilépő Brance Orbant buktatták. A szabályok értelmében a játékvezetők automatikusan gólt ítéltek, noha a korong nem került a kapuba.