7
Bronzérem
6

Spanyol élvonalbeli csapatot vert a Falco a kosárlabda-BL-ben

Szombathely, 2020. december 22. A szombathelyi Perl Zoltán (j) és Dylan Ennis, a spanyol csapat játékosa a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában játszott Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zaragoza mérkőzésen az Arena Savariában 2020. december 22-én. MTI/Varga György
A magyar bajnok Falco-Vulcano Energia KC Szombathely hazai pályán 94-86-ra legyőzte a Zaragozát a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

A 19 csapatos spanyol élvonalban a 16. helyen álló vendégek kezdték jobban a találkozót, akik 28-22-re megnyerték az első negyedet. A folytatásban magára talált a Falco, amelyik a nagy szünetre egyetlen pontra csökkentette a hátrányát. A harmadik tíz percet egy ponttal újra a spanyolok nyerték, az utolsó játékrészben azonban nem tudták feltartóztatni a szombathelyi csapatot, amelyik tíz ponttal nyerte a negyedik negyedet, és végül nyolc egységgel a mérkőzést.

Eredmény, D csoport, 5. forduló:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Real Zaragoza 94-86 (22-28, 27-22, 21-22, 24-14)
a magyar csapat pontszerzői:
Andrson 25, Perl Z. 17, Benke Sz. 15, Bruinsma 15, Searcy 12, Váradi B. 6, Milosevics 4

A Falco, a Nyizsnyij Novgorod, a Lublin és a Zaragoza négyeséből a csoportkör végén az első két helyezett jut a nyolcaddöntőbe.
Az állás:
1. Zaragoza 7 pont/4 mérkőzés, 2. Falco 6/4, 3. Nyizsnyij Novgorod (orosz) 5/3, 4. Lublin (lengyel) 3/3