A Sopron Basket óriási küzdelemben 6 ponttal nyerni tudott Győrben és ezzel megnyerte a női kosárlabda NB I alapszakaszát. A győri csapat alaposan megnehezítette a Sopron dolgát, a vendégeknél Milovanovics, Williams és Határ Bernadett teljesítménye kellett az újabb győzelemhez.

Az alapszakasz első helye volt a tét a Győr-Sopron női kosárlabda NB I-es rangadón, amelyen a tabella első (Sopron) és a második helyzettje (Győr) mérkőzött meg egymással. Amennyiben a Sopron ezt a meccset megnyeri, akkor matematikailag is biztosan első helyen zár a bajnokság alapszakaszában.

Roppant érdekes első félidőt láthattunk. A Győr tökéletesen felkészült a vendégcsapat játékából, többször zavarba hozták ellenfelüket. A Sopronnál ezúttal nem működött a legendás védekezés, jelzi ezt az is, hogy 20 perc alatt 41 pontot kaptak, miközben szerdán a Szekszárd elleni mérkőzésen az egész meccs alatt 49-et.

A Győrben Kiesel és Mompremier vitték a prímet, de feljegyzésre méltó volt, hogy Török Ágnes biztos kézzel szórt be két triplát.

A második negyedben 33-24-es, tehát 9 pontos győri vezetésnél jött a Jelena Milovanovics-show: a szerb klasszis egymás után három triplát dobott be úgy, hogy a Sopron közben egyetlen pontot sem kapott, így pillanatok alatt 33-33 lett az állás. A nagyszünet előtti utolsó percekben megrázta magát a Sopron, jobb lett a védekezése is, ezért vezethetett a szünetben három ponttal 44-41-re.

Óriási meccset vívott egymással a győri és soproni női kosárlabdacsapat Forrás: UNI Győr MÉLY-ÚT Facebook

Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy a Győr az első játékrészben tényleg annyira megnehezítette a Sopron dolgát, mint a mezőny egyetlen más csapata sem. Ez mindenképpen az Iványi Dalma vezette társaság javára írandó.

A harmadik negyedet egy elsöprő, 9-0-s sorozattal kezdte meg a Sopron,

amely a 25. percben már 56-43-ra vezetett. Dubei, aki egy évvel ezelőtt még a Sopron játékosa volt, szép triplával tartotta életben a győri reményeket. Gáspár Dávid csapata nem játszott jól, a Győr szívósan kapaszkodott, az utolsó szünetben oedig 64-57-re vezetett a Sopron, de ez a 7 pontos előny nem tűnt megnyugtatónak.

A győri zónavédekezés már a harmadik negyed végén is megzavarta a Sopront,

a negyedik negyed elején szintén. Amikor a Győr 59-64-re jött fel, akkor engedett el January egy triplát, amely nagyon kellett a vendégcsapatnak. Török Ágnes duplájára még egy faultot is ráfújtak, 4 pontra közelítette meg a Győr a Sopront. Bármi benne volt még ebben a mérkőzésben. Már csak azért is, mert a 35. percben már csak egy ponttal, 74-73-ra vezetett a Sopron. Hihetetlen, hogy honnan állt fel Iványi Dalma csapata, amely a harmadik negyed közepén 13 pontos hátrányban volt. Amikor pedig 3.56-al a vége előtt

Török Ágnes duplája is sikeres volt, s 75-74-re visszavette a vezetést a Győr, Gáspár Dávid kénytelen volt időt kérni.

Ebben a bajnokságban ilyen nehéz helyzetben még nem volt a Sopron. 77-76-os hazai vezetésnél Milovanovics csaknem elvesztette a labdát, de aztán valahogy kikeveredett a győri védők közül és bevágott egy hármast. Ez igazi klasszismegoldás volt, de ezzel is csak 2 ponttal vezetett a Sopron.

Majd jött Határ Bernadett, aki két borzasztóan fontos kosarat dobott,

majd belenyúlt Kiesel dobásába, s ezzel gyakorlatilag eldöntötte a rangadót a Sopron javára, amely 83-79-ről már nem engedte ki a kezéből a meccset. A végén még Fegyverneky dobott két büntetőt, hogy a számszerű végeredmény 85-79 legyen a Sopron javára.

Ebben a bajnokságban ilyen szoros meccset még nem játszott a soproni csapat, amely csak hihetetlen nagy küzdelemben tudta megverni a Győrt és megnyerni az alapszakaszt. A győriekről is csak az elismerés hangján lehet beszélni, mert ennek a Sopronnak nem szoktak 79 pontot dobni.

Női kosárlabda NB I: UNI Győr MÉLYÚT - Sopron Basket 79-85 (21-22, 20-22, 16-20, 22-21)
A Győr legjobb dobói: Mompremier 21, Kiesel 19, Török 15.
A Sopron legjobb dobói: Milovanovics 26, Williams 19, Határ 12