Az újonc Esztergom óriási meglepetésre tulajdonképpen simán legyőzte idegenben az előző bajnokságban bronzérmes, ráadásul Bajnokok Ligája negyeddöntős Debrecent.

Az újonc Esztergom óriási meglepetésre 34-28-ra nyert a Debrecen otthonában. A tavaly még Bajnokok Ligája-csoportkörös DVSC csak egyszer, 2-1-nél vezetett az egész mérkőzésen. Faragó Lea 13 góllal, Herczeg Lili tíz védéssel járult hozzá a sikerhez. A hazaiak legeredményesebbje Töpfner Alexandra volt öt találattal, Catherine Gabriel tíz védéssel zárt.

A lefújás után az Esztergom edzője, Elek Gábor elmondta, hogy még 2 perccel a lefújás előtt sem tudta elhinni, hogy meg fogják nyerni ezt a meccset, hiába vezetett a csapata 5-6 góllal.

Mátéfi Dalmának 14 védése volt a Kisvárda együttesében, amely otthon egy találattal győzte le az MTK-t.