Játszunk egy kicsit kezdetnek: íme, öt kérdés (amikre mi sem feltétlenül tudtuk volna a választ, pedig mi _pénzt_ kapunk ezért), tesztelje le magán, ön mennyire járatos az Eb-keretekben.
A válaszokhoz görgessen le a cikk aljára.
Nos, hát a fentiekhez hasonló fontosságú adatokat öntött ránk unalmában az UEFA. Megtudhattuk például, hogy az összesen 552 benevezett játékosból 139 játszik Angliában, köztük Roy Hodgson keretének mind a 23 játékosával.
Az angol bajnokság(ok) egyébként is tarolnak, a Premier League adja a legtöbb játékost a tornára, de
a ligák összevetésében a 7. helyen áll a The Championship,
azaz az angol másodosztály. Az Eb-n szereplő játékosok persze jobbára Európában keresik a kenyerüket, de összesen öten Ázsiából érkeznek (köztük a mi Németh Krisztiánunk), négyen pedig Közép- és Észak-Amerika (CONCACAF) bajnokságaiból jönnek.
Az angol futball 139 játékost szállít a tornára (van egy negyedosztályú is köztük), a sorban a németek következnek kevesebb mint feleannyi játékossal (65 – közülük 8 a Bundesliga II-ből), majd az olaszok (56 játékos, 4 a Serie B-ből), a törökök (36), a spanyolok (35) és az oroszok (32) következnek. Érdekes, hogy a helyi bajnokság, a Ligue 1 mindössze 22 játékost delegál a tornára.
Van néhány egzotikus bajnokság, amelyek egy-egy résztvevővel képviseltetik magukat a tornán. Az északír Aaron Hughes Ausztráliából (Melbourne City), a török Burak Yilmaz Kínából (Beijing Guoan), a francia Andre-Pierre Gignac Mexikóból (Tigres), a román Ovidiu Hoban pedig Izraelből (H. Beer Sheva) érkezik a tornára, míg a nagyszerű nevű albán Armando Sadiku Liechtensteinből jönne, ha csapata, a Vaduz nem a svájci bajnokságban szerepelne.
Lássuk a válaszokat a cikk elején feltett kérdésekre: