Az előzetes nevezések alapján 73 ország sportolói szállnak vízre az 1996-os ötkarikás játékok sportági versenyeinek otthont adó Lanier-tavon, a legnagyobb létszámban - 33 fővel - az abszolút nagyhatalomnak számító magyar válogatott képviselteti magát, míg Albánia, India, Irán, a Seychelle-szigetek, Tádzsikisztán vagy Tunézia mindössze egy-egy versenyzőt küld az Egyesült Államokba.
|
A szakvezetés által megfogalmazott célok ezúttal elsősorban az olimpiai helyekre vonatkoznak, s rendkívül egyszerűek: lehetőség szerint mind a 12 ötkarikás számban kvótát kell szerezni. Ahogy azonban Baráth Etele, a szövetség elnöke korábban megjegyezte: akkor sem történik tragédia, ha néhány számban esetleg ez most még nem sikerül.
Emellett természetesen az együttes nagyobb része - szokás szerint - esélyes a dobogós vagy a közvetlen élbolyt követő helyek valamelyikének megszerzésére. Külön figyelem övezi Kolonics szereplését, aki összesen négy számban áll rajthoz a vb-n. A környezet különösen kedves lehet a számára, hiszen 1996-ban éppen itt szerezte pályafutása első olimpiai aranyérmét. Ezúttal három kvótáért is harcba száll, c-1 500 m-en, valamint Kozmann Györggyel 500 és 1000 m-en is megpróbálja kiharcolni az athéni részvételi jogot az országnak.
A nőknél a tavalyi vb-n mindhárom olimpiai számban (k-1, k-2, k-4 500 m) magyar győzelem született, s mivel ezen a távon ugyanaz a csapat összetétele, mint 2002-ben Sevillában, a szurkolók és a szakemberek joggal várják a címvédést Kovács Katalintól, a Szabó Szilvia, Bóta Kinga duótól és a Kovács, Szabó, Viski Erzsébet, Bóta négyestől.
A magyar csapat a tavalyi vb-n 6 arany-, 1 ezüst- és 4 bronzérmet szerzett.