Herceg Noviban szép magyar sakksiker született, Európa-bajnoki címet szerzett válogatottunk a 14 éven aluli csapatok versenyében.  A 20 résztvevős, hétfordulós, svájci rendszerű rapid Eb-n a Pap Gyula, Fodor Tamás, Balogh Imre, Erdős Boglárka és Kiss Kinga összeállítású csapat a legnagyobb riválist, az orosz válogatottat is legyőzte. A 18 éven aluliak versenyében együttesünk 14. lett, Oroszország második csapata nyert.

Herceg Noviban zajlik a korcsoportos Európa-bajnokság. Az első öt fordulóban sakkozásunk utánpótlása változó formában szerepel. A 14 éven aluliak csoportjában a decsi Pap Gyula első kiemeltként remekel, hármas holtversenyben 4,5 ponttal áll az élen. A keddi hatodik játéknapon az első számú kiemelttel, az orosz Matlakovval mérkőzik meg. A többiek, így a belforti világbajnokság negyedik helyezettje, Ignácz Mária csak nagy hajrával érhet dobogóra.

A szabadnapon a hagyományoknak megfelelően megrendezték a csapatok rapid Európa-bajnokságát. A 14 éven aluliak versenyében szép magyar siker született, Pap Gyulával az éltáblán válogatottunk aranyérmet szerzett. Hat csapatgyőzelmet arattak, egyedül a lettek ellen végződött 2-2-re a meccsük. A románokat 3-1-re, a negyedik fordulóban az oroszokat 2,5-1,5-re, Litvániát hasonló arányban verték. Aranyérmes válogatottunkban Pap Gyula 5/7, Fodor Tamás 4/7, Balogh Imre 6,5/7(!), Erdős Boglárka 3/6 és Kiss Kinga 1/1 szerepelt. Szabó Leon és Veszprémi András voltak a tartalékok.