Alig több mint hét hónapon belül - az athéni olimpia magyar doppingügyeinek "folyományaként" is távozó Dolovai Tamás, Mezőfi Miklós és Komáromi után - Fehér a negyedik elnöke az MSSZ-nek.
A Magyar Sport Házában tartott sportági csúcsfórum kezdete előtt Ábrahám Attilának, a Nemzeti Sporthivatal (NSH) elnökének lelkesen újságolta a nyári játékokon szerzett ezüstérmétől doppingvétség miatt utóbb megfosztott Gyurkovics Ferenc, hogy ő maga is aláírta az NSH felhívását, amely a Tisztán akarunk látni! szlogen jegyében a doppingmentes versenyzés érdekében született, egyebek mellett géntérkép önkéntes elkészítését is ajánlva a gyanúba keveredetteknek. Ábrahám üdvözölte Gyurkovics lépését, ám arra az államtitkári felvetésre, hogy ugye akkor most már kész a géntérkép szolgáltatására is, az a válasz érkezett a súlyemelőtől, hogy ő már visszavonult, bár egyetért a felhívással. Igenlő feleletet kapott Ábrahám arra a kérdésére is Gyurkovicstól, hogy ezek szerint korábban is mindig tiszta vizeletet adott le, s nem manipulálta azt Athénban sem.
Ábrahám Attila a közgyűlésen is szót kért, előrebocsátva, hogy az aggodalom hozta el a tisztújító fórumra.
"Az aggodalom, ami annak szól, hogy ha ezen az úton megy tovább a súlyemelés Magyarországon, jó eséllyel leírja magát a sportágak palettájáról" - mondta az NSH elnöke, megismételve ama korábbi kijelentését is, hogy "nincs szüksége a Magyar Köztársaságnak doppinggal elért eredményekre".
Ismét felkérte a súlyemelőbotrányban közvetlenül érintett Gyurkovicsot és a versenyzéstől már szintén visszavonult Kecskés Zoltánt, illetve Imrő Dezső és Bökfi János edzőket, hogy a DNS-mintán alapuló, a manipuláció gyanúját elhárítani képes vizsgálattal tisztázzák magukat a gyanú alól, és hangot adott ama óhajának is, hogy a sportág induljon el a megtisztulást eredményező úton.
Maga az elnökválasztás gördülékenyen zajlott: a két elnökjelölt - aki korábban írásban vázolta elképzeléseit - röviden szóban is érvelt saját programja mellett, majd következett a voksolás, amelyet Fehér Tamás meggyőző fölénnyel nyert meg Mészáros Istvánnal szemben 25:8-ra. Mészáros sem maradt azonban tisztség nélkül: Fehér javaslatára még azon melegében felügyelőbizottsági elnöknek választották.
Fehér Tamás - aki hosszú éveken át versenyzett, majd TF-et végzett szakedzőként dolgozott külföldön, válogatottak mellett Közép-Amerikában és Norvégiában, de idehaza is, a szövetségben volt titkár és megbízott főtitkár, mi több, tavaly nagyon rövid ideig szövetségi kapitány is - a megosztottság ellen emelt szót. Főbb feladatai között említette az MSSZ, a sportág anyagi helyzetének stabilizálását, sürgős találkozót az NSH első emberével az állami támogatás biztosítása végett is, azt továbbá, hogy a novemberi világbajnokságon legalább négy magyar versenyző indulhasson, gyors döntést az MSSZ főtitkárának személyéről, s korántsem utolsó sorban javítani a köztudatban a súlyemelésről kialakult negatív képen. Az MSSZ új elnöke hangsúlyozta: szükséges az új irány, a megtisztulás, a tiszta felkészülés a magyar súlyemelésben.