1961-ben két társával megerőszakolt egy nőt, és emiatt börtönben is ült.
Kiss nem akart nyilatkozni – az Origónak csak annyit mondott, éppen az ügyvédjéhez tart.
A magyar úszóedzők újfent megerősítik kiállásukat Kiss László mellett.
fél évszázadban edzőként, pedagógusként, kapitányként példás munkát végzett"
– egyebek mellett ez állt a közleményben.
"hiszen senki sem akar a gyereke közelében tudni valakit, akit nemi erőszakért elítéltek.
"nem időszerű ez a kérdés".
"Van-e erkölcsi alapunk arra, hogy miután 55 évig bizalmat adtak, adtunk neki, most elítéljük? Szerintem ennyi idő után így dönteni abszurd volna" – mondta.
Kiss László pályafutása
Kiss László 1940-ben született, 6 éves korában egri nagyszüleinél nyaralva tanult meg úszni, és alig 17 évesen már országos bajnok lett a Ferencváros színeiben, pillangón a favoritnak számító Trumpek Györgyöt győzte le. Ott volt az 1960-as olimpián, döntőbe azonban nem jutott. A nemi erőszak 1961-ben történt, hároméves börtönbüntetést kapott, ebből 21 és fél hónapot töltött le. Mivel 1962 februárjában ítélték el, ellentmondásnak tűnik, hogy 1963-ban már indult az országos bajnokságon, ahol harmadik lett 200 méter pillangón, de ennek az lehet az oka, hogy valószínűleg volt előzetesben is, és ilyenkor azt is beleszámítják a büntetésbe.Kiss 1964-ben egy újabb érmet, ezúttal ezüstöt nyert az ob-n 200 pillangón, és még versenyzett, amikor Markovits Kálmán rábízta a Spartacus úszószakosztályát. 1965-ben vonult vissza, és a Spartacus mellett 1969-től az öttusa-válogatott úszóedzőjeként is dolgozott. 1972-ben szerzett szakedzői diplomát, majd 1983-ban mesteredző lett, az igazi áttörés pedig akkor következett, amikor elkezdte a közös munkát Egerszegi Krisztinával. Egerszegi öt olimpiai bajnoki cím mellett két vb- és kilenc Eb-aranyat nyert, de rajta kívül az olimpiai és vb-ezüstérmes, Európa-bajnok Güttler Károly, valamint a hozzá hasonlóan mellúszó, olimpiai, világ- és Európa-bajnok Kovács Ágnes is Kiss irányításával ért el sikereket.
1993-ban az úszószövetség alelnöke, majd 1999-ben szövetségi kapitány lett, így 2000-ben otthagyta a Spartacust, és attól fogva csak a válogatottra koncentrált. Hatszor volt az év edzője, 2008-ban megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje kitüntetést, majd négy évvel később a Magyar Érdemrend nagykeresztjét. Volt első és harmadik is az év szövetségi kapitánya választáson, a magyar úszósport halhatatlanjának választották.
"Nem lehet valakit kétszer elítélni"
erkölcsileg sohasem évül el, amit Kiss tett,
és hozzátette, szerinte hibáztak, akik Kiss Lászlónak szabadulása után a sportágban lehetőséget adtak.
Százhalombatta díszpolgárává választották, és róla nevezték el a helyi uszodát.
Kiss László azonban nem szerepelt a nyilvántartásban.
Megjegyezte, a törvény értelmében ha valaki korábban bűncselekményt követett el, azt kivételesen méltánylandó okból figyelmen kívül lehet hagyni, és
"tíz olimpiai aranyérem elég súlyos dolog".
Kiss megjelent a polgármesteri hivatal közelében, de durván elhajtotta a kérdező újságírót:
koholt vádak alapján, koncepciós perben