A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
Vágólapra másolva!
A ZMDI Schachfestival Dresden E.V. szervezésében kerül sor a III. Fogyatékosok Sakk Világbajnokságára, melyre három specifikumból (hallás-, látás- és mozgássérültek) várnak versenyzőket a szervezők. Az első versenyt 2013-ban rendezték meg, azóta kétévente kerül sor a következőre.

A verseny nyílt, egyéni és csapatverseny egyben, 7 fordulós svájci rendszerű lebonyolításban. Az eseményre a fogyatékosok nemzetközi sakkszövetségeinek (ICSC, IPCA, IBCA) tagszervezetei neveztek játékosokat. Magyarországot a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ), valamint a Magyar Hallássérültek Sportszövetsége által delegált két-két látás- és hallássérült sakkozó képviseli. A részvételt a Magyar Paralimpiai Bizottság támogatja.

2015-ben Magyarország egy hallássérült csapattal vett részt a versenyen a Magyar Sakkszövetség támogatásával,

hazánkat Frink Ferenc, Raibl Zoltán, Wirth Ádám, valamint Máté Balázs képviselte, utóbbi a hallássérültek között az egyéni versenyen 3. helyen végzett.

Az idei világbajnokságon az előző csapatból Máté Balázs és Raibl Zoltán, valamint a Látássérültek Sakkolimpiáján 2017-ben, Macedóniában hosszú kihagyás után visszatérő és 18. helyet elérő magyar csapat tagjai közül Voján István és Szilágyi Sámuel vesz részt. Őket segíti helyszíni felkészülésükben Popovics Ádám nemzetközi mester, valamint Konkoly Sándor csapatvezető.

A versenyzők egy nagy létszámú mezőnyt alkotnak, sérülésspecifikumtól függetlenül egymással játszanak, és minden versenyző eredményeit külön értékelik a sérülésspecifikum szerint, így a verseny végén lesz egy ICSC, egy IPCA és egy IBCA, azaz egy látás-, egy hallás- és egy mozgássérült bajnok, valamint egy csapat világbajnok.

Forrás: Origo

Ez a speciális világbajnokság egy igen figyelemreméltó kezdeményezés, mivel más sportágakban szinte lehetetlen lenne, ám a sakkban is komoly kihívásokat jelent, ha egy vak egy sikettel egymás ellen küzd.

A német szervezők azonban fel vannak készülve ezekre a nemes feladatokra, és rengeteg segítő közreműködésével, az integrációt elősegítő sportszerű keretek között zajlanak majd a nem mindennapi küzdelmek.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!