A januári Australian Openen a döntőig ment Babos Tímea és Rohan Bobanna. A fináléban is remekeltek a 2. szett közepéig, de nem tudtak együtt Grand Slamet nyerni.
Párizsban újra megpróbálták, de a péntek nem az ő napjuk volt.
Az első játszma elég gyorsan elment és a másodikban is egyből brékhátrányba kerültek. Sok volt a ki nem kényszerített hiba és a stabilabban teniszező Csang Suaj és John Peers ezt könyörtelenül kihasználta. Már az is bravúr volt, hogy sikerült visszajönni a meccsbe, de 3:4-nél, a gémet eldöntő pontnál Babos Tímea kettőshibát szervált és utána az ausztrál már kiadogatta a meccset: 56 perc alatt lett 6:2, 6:3.
Sajnálom a mai mérkőzést, mindketten borzasztóan játszottunk,
az ellenfél meg nagyon jó volt. Az idén már nem valószínű, hogy indulok vegyes párosban, mert remélhetőleg stabilizálódik az egyéni játékom és csak a vegyesért nem lenne értelme maradni egy Grand Slamen"- értékelt a mérkőzés után Babos Tímea, aki szombaton a női párosban lép pályára a 16 közé kerülésért.
Amíg a férfiaknál a felső ágon szinte elképzelhetetlen, hogy ne a tízszeres Roland Garros-bajnok, címvédő, világelső Rafael Nadal jusson el a jövő vasárnapi döntőbe, addig a 128-as tábla alsó felében legalább hatan számítottak esélyesnek a fináléra: Alexander Zverev, Grigor Dimitrov, Dominic Thiem, David Goffin, Novak Djokovic és Nisikori Kei – és akkor, a salakon mindig veszélyes három spanyolról (Pablo Carreno Busta, Roberto Bautista Agut és Fernando Verdasco) még nem is beszéltünk. A legjobb 32-ig el is jutottak valamennyien, de a 2. kiemelt német, a tavalyi ATP Finals-győztes bolgár, a sérülése után egyre jobb japán és a tavalyi formáját még mindig csak kereső belga már átélt egy-egy ötjátszmás csatát. Így érkeztünk el a péntekhez, amikor már a 16 közé kerülés volt a tét.
A férfi tenisz két legsikeresebb hódítója találkozott a római arénára emlékeztető 1-es pályán.
A legsikeresebb hódító ezúttal a női szívekre vonatkozik, mert Grigor Dimitrov és Fernando Verdasco is – csak a publikus szerelmeik névsorára gondolva – rendkívül népszerű a hölgyek körében.
A 27 éves bolgárnak szurkolt már Serena Williams, Marija Sarapova és Nicole Scherzinger is. Ráadásul egyik sem egyéjszakás, futó kaland volt. A 34 éves spanyol csődör is tucatnyi női szívet ejtett rabul, emlékezzünk csak Ana Ivanovicsra, de nem ő volt az egyetlen.
Természetesen a francia nyílt teniszbajnokság 3. fordulójában ez számít a legkevésbé.
A spanyol hatszor jutott el a legjobb 16-ig Párizsban, először 2007-ben, legutóbb tavaly, de ott mindig elfogyott a tudománya.
Dimitrovval négyszer párbajozott korábban, 2:2-re álltak, de márciusban, Indian Wellsben legyőzte a bolgárt. Valószínűleg az sem lehet véletlen, hogy Dimitrov még soha nem került be a 4. fordulóba a Roland Garroson, pedig már hétszer indult. Ilyen előzmények után (ráadásul a 2. mérkőzésén 4 óra 20 perces csatában nyert szerdán) egyáltalán nem meglepő, hogy a 4. kiemelt bolgár 7:6, 6:2, 6:4-re kikapott. Próbálkozott, a 3. szettben kétszer jött vissza brékhátrányból, de a fonákja nagyon bizonytalan volt, és a gyorsasága, robbanékonysága is elmaradt a megszokott teljesítménytől.
A centeren párhuzamosan ment Alexander Zverev és Damir Dzumhur összecsapása.
A 26 éves bosnyák vasárnap Fucsovics Mártonnal edzett egy órát, jó barátságban vannak, régóta ismerik egymást. Dzumhur előrébb jár a ranglistán és tavaly például jobbnak bizonyult a németnél egy ATP-versenyen. Arra azért senki nem számított, hogy meccslabdáig jut a 2. kiemelt ellen.
A dráma a 4. szettben kezdett fokozódni, amikor Dzumhur 4:2-re vezetett. Zverev egyenlített, de 4:4-nél 0:40-ről adogatott, négy nyerővel mászott ki a sírgödörből. Pár perccel később Dzumhur mégis megkapta élete lehetőségét, mondjuk megdolgozott érte:
a meccsért szerválhatott 6:5-nél.
A rövidítésben nem adott esélyt a német, és amikor a döntő játszmában már ő vezetett 4:2-re a többség hátradőlt a székében, várta a csata lezárását. A bosnyák azonban fordított és 5:4-nél már Zverev szervált a meccsben maradásért, majd 30:40-nél a feszültség elérte a csúcspontját.
A meccslabda hárítása után még legalább kétszer rezgett kritikusan a léc, de Dzumhur kétszer is hibázott a hálónál fonákkal.
Ahogy az lenni szokott, a kimaradt esély után jött az újabb fordulat és innen már nem volt visszaút.
Alexander Zverev a diadalnak mindenképp örülhet, de a héten ez már a második ötjátszmás találkozója volt, közel 4 óráig tartott, ami a második héten még sokba kerülhet neki.
Novak Djokovic két kvalis ellenfél után komolyabb tesztet kapott. A spanyol Roberto Bautista-Agut ellen ugyan vezetett 6:4, 4:1-re, de a 13. kiemelt spanyol megfordította a mérkőzést: a rövidítésben megnyert második szett után a harmadikban 5:3-nál adogathatott a játszmáért. Innen jött vissza a szerb.
Nagyszerű csata volt. Kiváló teszt, meg kell dolgoznom a sikerért. A jó hír, hogy nem érzem magam kimerültnek, várom a következő kihívást. A mai negyedik játszmában teniszeztem eddig a legjobban"
- értékelt a mérkőzés után Novak Djokovic, aki arról is őszintén beszélt, hogy még nem találkozott olyan sportolóval, aki minden helyzetben pozitív tud maradni. Neki sem sikerül. Ezúttal a második játszmában akadt ki, a feszültséget az ütőjén vezette le.
Nem vagyok büszke az ilyen jeleneteimre. Amikor ez történik, akkor nem gondolok arra, hogy ez segíthet bármiben is, de a pályafutásom alatt azért általában jót tett kiengedni a gőzt, kicsit felszabadulni. Ettől persze még nem szeretem, amikor így viselkedem"
- vallotta be a szerb, aki vasárnap Fernando Verdascóval találkozik a negyeddöntőbe jutásért.
Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
férfiak:
Djokovic (szerb, 20.) - Bautista-Agut (spanyol, 13.) 6:4, 6:7 (6-8), 7:6 (7-4), 6:2
A. Zverev (német, 2.)-Dzumhur (bosnyák, 26.) 6:2, 3:6, 4:6, 7:6 (7-3), 7:5
Nisikori (japán, 19.)-Simon (francia) 6:3, 6:1, 6:3
Verdasco (spanyol, 30.)-Dimitrov (bolgár, 4.) 7:6 (7-4), 6:2, 6:4
nők:
Wozniacki (dán, 2.)-Parmentier (francia) 6:0, 6:3
Keys (amerikai, 13.)-Oszaka (japán, 21.) 6:1, 7:6 (9-7).
Kaszatkina (orosz, 14.)-Szakkari (görög) 6:1, 1:6, 6:3
Strycova (cseh, 26.)-Siniakova (cseh) 6:2, 6:3
Buzarnescu (román, 31.)-Szvitolina (ukrán, 4.) 6:3, 7:5
Putyinceva (kazah)-Vang Csiang (kínai) 1:6, 7:5, 6:4