Az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA) csütörtökön közölte, hogy a 27 éves sportolót nem büntetik eltiltással, illetve egyetlen eredményét sem törlik. A tiltott anyagot egy augusztusi, versenyen kívüli ellenőrzés során levett mintájában mutatták ki.
Claye 2012-ben Londonban hármasugrásban ezüst-, távolugrásban bronzérmes volt az olimpián, 2016-ban Rio de Janeiróban hármasugrásban ugyancsak második lett, a világbajnokságokról pedig két arany-, egy ezüst- és két bronzérme van.
A USADA több bizonyítékot gyűjtött az ügyben, megvizsgálta a hollétét, a táplálkozási szokásait, illetve a felmentő döntésnél figyelembe vette a laboratóriumi jelentéseket is.
Az amerikai doppingellenes ügynökség korábban már többször figyelmeztette a sportolókat, hogy a Kínából és Mexikóból származó húskészítmények klenbuterolt tartalmazhatnak, ezért fogyasztásuk kockázatos.
Saúl Álvarez mexikói profi ökölvívót Nevada állam sportbizottsága idén áprilistól augusztusig eltiltotta, pedig a doppingmintát vizsgáló labor vezetője is közölte, elképzelhető, hogy szennyezett hús okozta a pozitív eredményt.
Alberto Contadort, a Tour de France országúti kerékpáros körverseny kétszeres bajnokát 2012 februárjában a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) vétkesnek találta, és visszamenőlegesen két évre eltiltotta a versenyzéstől, egyben megfosztott az összes, 2010 nyara óta elért eredményétől, így a 2010-es Tour- és 2011-es Giro d'Italia-győzelmétől is.
A spanyol kerékpáros a 2010-es franciaországi viadalon fennakadt a doppingvizsgálaton, a szervezetében ugyancsak klenbuterol nyomaira bukkantak. Contador végig ártatlannak vallotta magát, elmondása szerint fertőzött hús miatt akadt fenn a vizsgálaton.
A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) 2014 áprilisában nem tiltotta el a háromszoros világbajnok, olimpiai bronzérmes ausztrál Michael Rogerst, mert minden bizonnyal Kínában fogyasztott fertőzött hússal került szervezetébe a doppinglistán szereplő klenbuterol.