Boris Becker után ismét van német férfi elődöntős a US Openen

Australian Open 2020 2020,Australia,Australian Open 2020,January,Melbourne
Jön Alexander Zverev (képen) és Dominic Theim elődöntője az Australian Openen
Elsőként a német Alexander Zverev jutott be a férfi elődöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A torna 5. kiemeltje kedden szetthátrányból fordítva győzte le 3 óra 26 perc alatt a horvát Borna Coricot, és egymás után a második Grand Slam-versenyén került a négy közé.

Előzőleg 1995-ben Boris Becker jutott elődöntőbe németként a US Openen.

Ellenfele a 20. kiemelt Pablo Carreno Busta lesz, aki 4 óra 9 perces csatában verte a 12.-ként rangsorolt Denis Shapovalovot, és 2017 után a második US Open-elődöntőjére készülhet. Az alulmaradt kanadai játékos nemcsak több pontot nyert (160-153), hanem több ászt (26-5) és több nyerőt (76-33) ütött, több rontott ütést mutatott be (77-42) és többször ment fel a hálóhoz (70-19) is.

A 29 éves Carreno Busta előzőleg a világelső Novak Djokoviccsal találkozott, akit leléptettek, miután dühében elütött egy labdát, amely torkon talált egy vonalbírót.

A nőknél a 2018-as bajnok Oszaka Naomi jóval simábban került elődöntőbe, a japán kiválóság a hazai közönség előtt szereplő Shelby Rogerst verte, akitől kikapott korábbi három találkozójukon. Rogers előzőleg szettet sem vesztett a US Openen.
A 22 éves Oszaka a négy között a szintén amerikai Jennifer Bradyvel csap össze.

Eredmények, negyeddöntő:
férfiak:
Carreno Busta (spanyol, 20.)-Shapovalov (kanadai, 12.) 3:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-4), 0:6, 6:3
A. Zverev (német, 5.)-Coric (horvát, 27.) 1:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-1), 6:3