Mikaela Shiffrin hosszú idő után újra győzött, és utolérte Marcel Hirschert

Mikaela Shiffrin alpesi sí
US Mikaela Shiffrin reacts in the finish area after winning the women's giant slalom event during the FIS Alpine Ski World Cup in Courchevel, French Alps, on December 14, 2020. (Photo by THOMAS COEX / AFP)
Január óta először tudott versenyt nyerni a női alpesi sízők világkupa-sorozatában a sportág jelenlegi legnagyobb sztárja, az amerikai Mikaela Shiffrin. Hétfőn Courchevelben, óriásműlesiklásban diadalmaskodott.

A kétszeres olimpiai és ötszörös világbajnok sportoló ezt megelőzően január 26-án győzött, majd édesapja váratlan halála miatt visszalépett a versenyektől. Az új szezonban a hétfőre halasztott viadal volt a negyedik versenye, melyet összességében nagy fölénnyel nyert meg.

A háromszoros összetett vk-győztes amerikai síző már az első futam után az élen állt, majd a másodikban sikerült megtartania pozícióját, közel egy másodperccel megelőzve az olasz Federica Brignonét és több mint eggyel a francia Tessa Worley-t.

A karrierje 67. vk-elsőségét begyűjtő - és ezzel az örökranglistán Marcel Hirscherrel holtversenyben harmadik helyen álló - Shiffrin a célbaérést követően sírva fakadt és interjút is elérzékenyülve tudott adni, azt hangsúlyozva, hogy hihetetlenül jó érzés számára a siker.

Az összetettben vezető szlovák Petra Vlhova az első, míg az első két szakági versenyt megnyerő olasz Marta Bassino a második futamban kiesett.

Alpesi sí, világkupa, Courchevel, női óriásműlesiklás:
1. Mikaela Shiffrin (amerikai) 2:19.63 perc (1. futam: 1:08.32 perc/2. futam: 1:11.31 perc)
2. Federica Brignone (olasz) 2:20.45 p (1:08.46 p/1:11.99 p)
3. Tessa Worley (francia) 2:20.72 p (1:09.20 p/1:11.52 p)
A szakági vk állása 3 verseny után(még 7 van hátra): 1. Brignone 205 pont, 2. Marta Bassino (olasz) 200, 3. Shiffrin 150
Az összetett vk állása 6 verseny után (még 28 van hátra): 1. Petra Vlhova (szlovák) 420 pont, 2. Shiffrin 275, 3. Bassino 258