19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
HUNPóta Georgina
22:20AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl
Létrejött az álomdöntő a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében, ahol a világelső Novak Djokovic a kilencszeres bajnok Rafael Nadallal csap össze.

A 20-szoros Grand Slam-győztes Rafael Nadalkét 6:4-es szettben búcsúztatta az amerikai Reilly Opelkát, míg a másik szombati elődöntőben a világelső szerb Novak Djokovic három szettben, 2 óra 45 perc alatt legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Lorenzo Sonegót, így vasárnap a második helyen kiemelt Nadallal találkozik.

Létrejött a Djokovic-Nadal álomdöntő a római tenisztornán Forrás: AFP/Anne-Christine Poujoulat

A vasárnapi fináléban minden bizonnyal Nadal lesz frissebb, ugyanis Djokovic szombaton két meccset is lejátszott.

A világelső a negyeddöntőben péntek este találkozott a görög Sztefanosz Cicipasszal, de mérkőzés Cicipasz 6:4, 2:1-es vezetésénél másodszor szakadt félbe az eső miatt, ezért a találkozót szombatra halasztották.

A folytatásban nagy küzdelem alakult ki, és a szerb világelső 7:5-re megnyert második játszmával egyenlített, majd egy hasonlóan hosszú, 12 gémig tartó szett végén győzött. Az összecsapás 3 óra 18 perc alatt dőlt el.