Ezüstérem
0
Bronzérem
0
Takács Boglárka új magyar csúcsa mellett hat hazai győzelmet hozott a Magyar Nagydíjsorozat keddi, a Pápai Sportcentrumban megrendezett versenye.

A 21. születésnapját nemrég ünneplő Takács Boglárka szenzációs teljesítményt nyújtva 11.31 másodpercre javította a női 100 méter országos csúcsát. A Budapesti Honvéd Sportegyesület fiatal sprintere a 4. helyen ért célba a Continental Tour Bronze kategóriájú versenyén.

Az újdonsült magyar csúcstartó így nyilatkozott:

Takács Boglárka mellett szintén remekül szerepelt 100 méteren Csóti Jusztina, aki 11.47 másodpercet futva szintén egyéni csúccsal végzett az 5. helyen. A győztes az amerikai Javianne Oliver lett 11.07-tel, egyetlen századdal megelőzve honfitársát, English Gardnert. Bartha-Kéri Bianka fantasztikus teljesítménnyel, 2:00.29-es új egyéni csúccsal diadalmaskodott 800 méteren.