6

Fucsovics Márton bravúrgyőzelemmel folytatta a menetelését Rómában

Horizontal HEADSHOT RAISED FIST TENNIS
Hungarian Marton Fucsovics reacts during his second round match against US Taylor Fritz at the ATP tennis BMW Open in Munich, southern Germany, on April 20, 2023. (Photo by Christof STACHE / AFP)
Fucsovics Márton magabiztos győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba pénteken a római salakpályás tenisztornán.

A világranglistán 92. magyar a 64 között a 17. helyen kiemelt ausztrál Alex De Minaurral csapott össze, pályafutása során negyedszer. Az első két találkozót - melyek a Davis Kupa keretében zajlottak - a Spanyolországban nevelkedett ellenfél nyerte, idén márciusban viszont Indian Wellsben, kemény pályán a nyíregyházi játékos bizonyult jobbnak.

A Foro Italico salakja még kevésbé "ízlett" De Minaurnak, aki az első szettben 2:2 után másodszor is elvesztette adogatását, és a 31 éves Fucsovics ezután már nem engedte ledolgozni a brékhátrányt. A folytatásban az ausztrál válogatott vezére 1:1-nél került lépéselőnybe, ám a magyar rivális 4:4-nél utolérte őt, a meccs utolsó brékje pedig szintén Fucsovics szempontjából a legjobbkor, 5:4-es vezetésnél következett be. A találkozó 1 óra 53 percig tartott.

Fucsovics következő ellenfele a brit Cameron Norrie (13.) lesz.