Törökország
Grúzia
ÉLŐ
Portugália
A világelső olasz Jannik Sinner lesz Marozsán Fábián ellenfele a Halléban zajló, 2,2 millió euró (871,3 millió forint) összdíjazású füvespályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Az ausztrál nyílt bajnokság idei győztese az első fordulóban a holland Tallon Griekspoorral (27.) találkozott, és a nyitójátszmát két szettlabdáról, rövidítésben elveszítette.

A folytatásban aztán a tavaly Wimbledonban elődöntős Sinner a második felvonásban egyszer, a harmadikban pedig kétszer is elvette ellenfele adogatójátékát, így 2 óra 19 perc alatt nyert, s a nyolcaddöntőben Maroszsánnal találkozik.

Az ATP-rangsorban 45. helyen álló magyar teniszező a nyitókörben hétfőn az orosz Roman Szafjullint győzte le 7:5, 4:6, 6:1-re.