19:25VívásAuriane Mallo-Breton-Eszter Muhari
19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
21:44ÚszásSzabad 4 x 100m
HUNPóta Georgina
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl
A magyar női párbajtőröző, Muhari Eszter bejutott a negyeddöntőbe a párizsi olimpián.

Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése a XXXIII. Nyári Olimpiai Játékokról, Párizsból.
A vívás versenyeinek is otthont adó Nagy Palotában (Grand Palais) a női párbajtőröző Muhari Eszter a kínai Tang Csün-jao elleni 15-10-es sikerrel kezdett, majd a nyolcaddöntőben a 2022-es világbajnok, a dél-koreai Szong Sze-ra várt rá a páston. Az első három percben csupán három tus született (2-1 Muharinak), a folytatásban azonban belelendültek a felek a több büntetést is hozó meccsen.

Muhari Eszter
Muhari Eszter negyeddöntőbe jutott a párizsi olimpián
Fotó: Csudai Sándor -  Origo

A tatabányai vívó 7-5-ös előnnyel fordult az utolsó játékrészre, ahol egymás után adott öt egylámpás tust, 12-5-ről pedig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Muhari Eszter (balra) magabiztosan győzte le a dél-koreai világbajnokot

A 15-6-os sikerével Muhari Eszter bejutott a negyeddöntőbe, ahol a kínai Ju Si-han lesz az ellenfele, szombaton 15:50-től.