11:15VívásLiza Pusztai-Michela Battiston
12:20ÖkölvívásHarrison Garside-Richard Kovacs
HUNMagyarország
20:05VízilabdaMagyarország-Kanada
21:00KézilabdaArgentína-Magyarország
NyílNyíl
Megszerezte első aranyérmét a párizsi olimpián az úszó Léon Marchand, a hazaiak szupersztárja.

A 22 éves klasszis 400 méter vegyesen csak saját világcsúcsával versenyzett, végül ebben a harcban nem sokkal, de "alulmaradt". Marchand 5.67 másodperces előnnyel diadalmaskodott, ebben a számban senki nem nyert még ekkora különbséggel olimpiát, az eddigi rekordot az amerikai Ryan Lochte tartotta 2012-ből 3.68 másodperccel.

FRANCE - LEON MARCHAND WINS GOLD AT PARIS 2024 SUMMER OLYMPICS
Riválisai meg sem tudták közelíteni Léon Marchand-t
Fotó: Hans Lucas via AFP / Hans Lucas via AFP/Pierre Larrieu / HANS LUCAS

Női 100 méter pillangón kettős amerikai siker született, de meglepetésre a világcsúcstartó Gretchen Walsh lett a második a győztes Torri Huske mögött, mindössze négy századdal lemaradva. Ebben a számban legutóbb az 1988-as szöuli olimpián végeztek az első két helyen egy nemzet sportolói az NDK-s Kristin Otto és Birte Weigang révén. A harmadik helyezett kínai Csang Jü-fej karrierje ötödik olimpiai érmét nyerte, ezzel csúcstartó lett hazájában a női úszók között.

Férfi 100 méter mellen mindenki a sorozatban harmadik sikerére hajtó brit Adam Peaty és a tavaly Fukuokában mindhárom távon világbajnok kínai Csin Haj-jang csatáját várta, ehhez képest a "nevető" harmadik az olasz Nicolo Martinenghi lett. A finálé elképesztően erős volt, valamennyien egy percen belül teljesítették a távot, a győztes mindössze két századdal előzte meg a holtversenyben második Peatyt és az amerikai Nic Finket.

Adam Peaty, olimpia
Adam Peatynek be kellett érnie az ezüstéremmel
Fotó: AFP

Az olimpiák történetében 13. alkalommal hirdettek holtversenyben dobogósokat úszásban, legutóbb 2016-ban Rio de Janeiróban három számban is, köztük 100 méter pillangón, amikor is Cseh László, Michael Phelps és Chad Le Clos együtt állt a dobogó második fokán.