Két úszónk is érdekelt volt a párizsi paralimpia női 400 méteres gyorsúszásának S10-es kategóriájú döntőjében. A Tokióban a távon ezüstérmet szerzett Pap Bianka és a még csak 16 éves Hotz Csenge is úszott, előbbi a harmadik, utóbbi a hetedik helyen végzett.

A csütörtök kora esti döntőben Pap a hármas, míg Hotz a nyolcas pályáról indult. Az első 100 métert követően Pap a harmadik helyen fordult, míg Hotz a nyolcadik pozícióban. Az amerikai Truwit magabiztosan vezette a mezőnyt féltávnál, róla egyébként sokat olvashattak a sport szeretők, mert volt egy komoly cápatámadása, de ennél fontosabb volt, hogy Pap Bianka már a második helyen kezdte az utolsó 200 métert.

Az utolsó 100 méterre kanyarodva Pap visszacsúszott a harmadik helyre, de ezt a pozícióját magabiztosan őrizte az utolsó 50 méterre fordulva is.

A célba végül elsőként a kanadai Rivard, utána az amerikai Truwit és a harmadik helyen pedig Pap csapott be. Hotz egy versenyzőt megelőzve a hetedik helyen zárta a versenyt.

Pap Bianka ezzel megszerezte a magyar paralimpiai küldöttség hatodik érmét, egy szépen csillogó bronzmedált.