Az utóbbi évek legtöbbet fejlődött afrikai válogatottjának, Szenegálnak, valamint az örök favorit Nigériának az összecsapása remek küzdelmet ígért, és bár a játék színvonala nem volt mindig magas, a találkozó valóban rendkívül izgalmas volt.
A szenegáliak rögtön az első percekben egy kapufával nyitottak (Henri Camara kissé lecsúszott beadása lepte meg a nigériai kapust), nem sokkal később pedig a Szuper Sasok is tesztelték a kapufa szilárdságát, mégpedig Jay-Jay Okocha révén. Az első félórában a szenegáli együttes játszott fölényben, többet birtokolták a labdát, és veszélyesebben is futballoztak, ám a 35. percben jött a meccs első fordulópontja: a benini játékvezető úgy ítélte meg, hogy Pape Sarr szándékosan belekönyökölt nigériai ellenfelébe, és ezért piros lapot adott neki. Tény, hogy Sarr könyöke valóban érte Lawalt, de a dolog nem tűnt szándékosnak, arról nem is beszélve, hogy a nigériai úgy dobta el magát, mintha legalábbis eltört volna az orra.
Az emberhátrányban lévő szenegáliak ezt követően visszaálltak saját térfelükre, és kontrákkal próbáltak veszélyeztetni. A nigériaiak nem tudtak mit kezdeni fegyelmezetten védekező ellenfelükkel, ráadásul a második félidő elején egy védelmi hibából gólt kaptak: egy jobb oldali szögletet követően Ike Shoronmu rosszul jött ki, és Pape Male Diop akadálytalanul fejelhetett a hálóba.
Ezt követően még jobban rákapcsoltak a Szuper Sasok, de nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni: úgy tűnt, ez az egy gól el is dönti a továbbjutást. Az utolsó percben azonban Lamine Diatta egyetlen pillanatra nem figyelt oda, és a mögüle kibújó Julius Aghahowa a kapuba továbbította a vaktában előrevágott labdát.
Következhetett tehát a hosszabbítás, és a játék képe nem változott: hasztalan nigériai támadások és veszélyes szenegáli ellencsapások váltották egymást. Egy ilyen kontra után Salif Diao kihasználta a nigériai védők és kapus újabb rövidzárlatát, és hálóba lőtt. Nem sokkal később Julius Aghahowa is a kiállítás sorsára jutott, de a Szuper Sasok még így is egyenlíthettek volna: a Kanu felvágásáért megítélt jogos tizenegyest azonban Wilson Oruma a kapufára vágta. A végén még Udeze is megkapta a maga piros lapját, így Nigéria emberhátrányban fejezte be a találkozót.
A másik elődöntőben a legnagyobb izgalom a meccs előtt adódott, amikor is a helyi biztonsági emberek letartóztatták a kameruni válogatott kapusedzőjét, Thomas N'Konót. Az egykori remek portás a szövetségi kapitánnyal, Winnie Schäferrel együtt másfél órával a találkozó kezdete előtt békésen ballagott ki a játéktérre, amikor a rendőrök megrohanták, leteperték, majd megbilincselve elvezették, miközben az egyik rendőr diadalmasan mutatott fel a gyülekező közönség felé valamilyen tárgyat. A szurkolósereg elismerőn morajlott: minden bizonnyal azt gondolták, hogy N'Kono valamilyen varázserejű tárgyat akart elhelyezni a pályán, hogy így biztosítsa a kameruniak győzelmét.
A kapusedzőt nem sokkal később elengedték, a meccset már a kispadról nézte végig, és a kilencven perc során kiderült, hogy a Szelídíthetetlen Oroszlánoknak semmilyen varázserőre nincsen szükségük: egyszerűen jobbak a mali csapatnál. A házigazdák ugyan nagy lelkesedéssel futballoztak, játéktudásban nem vehették fel a küzdelmet a kameruniakkal, akik úgy rúgtak három gólt, hogy kicsivel nagyobb koncentrációval akár többször is eredményesek lehettek volna.
Az első félidő végén két N'Diefi-Olembé kombináció eredményezett gólt (mindkét alkalommal a Marseille középpályása talált be), majd nem sokkal a lefújás előtt Marc-Vivien Foé is betalált. Eközben a kameruniak rúgtak még két kapufát, és egy les miatt meg nem adott, ám teljesen szabályosnak tűnő gólt is.
Ajánlat:
A nap játékosa: Salif Diao (Szenegál)
Korábban: